PR článek

Jak vybrat realitní kancelář? Ptejte se po zkušenostech a vzdělání


výhradní zastoupení realitní kanceláří

Než se vlastník nemovitosti rozhodne pro prodej, musí zvážit, zda se bude pokoušet prodat nemovitost pomocí vlastních sil nebo si zvolí pomoc realitní kanceláře. Realitní kanceláře nabízejí široký servis služeb, od rychlého vyhledání kupce, až po sepsání veškeré dokumentace a administrace převodu kupní ceny. Prodávající také musí zvážit, zda se rozhodne pro výhradní obchodní zastoupení, nebo bude chtít svou nemovitost prodat pomocí několika realitních kanceláří. Více realitních kanceláří může prodej urychlit nebo naopak přílišná inzerce odradí potenciální kupce. Navíc se zřízením výhradního zastoupení nevzniknou komplikace s provizí či rezervačními poplatky.

Výhradní zastoupení představuje doporučenou variantu prodeje s realitní kanceláří

Pokud zvolíte variantu prodeje nemovitosti s výhradním zastoupením, vyhnete se pravděpodobně problémům spojeným s rezervačním poplatkem a dalším komplikacím. V případě, že prodej zajišťuje více kanceláří najednou, může se stát, že se objeví dva nebo více kupců najednou, kteří si současně nemovitost rezervují. Jelikož si ji může koupit jen jeden, ostatní zákonitě zůstanou ochuzeni o právo koupě nemovitosti, které si rezervačním poplatkem chtěli zajistit. Navíc služby realitních kanceláří jsou také spojeny s poplatky, které musíte tedy zaplatit několikrát. Nicméně podstatnou výhodou prodeje s několika realitními kancelářemi je dosah na trhu s nemovitostmi. Konkrétní nemovitost se bude nabízet na několika různých inzertních místech, což zvyšuje šanci na okamžité nalezení kupce.

Každá realitní kancelář není nejlepší a největší, naučte se rozpoznat rozdíl

V případě výhradního obchodního zastoupení bývá dobré prověřit několik realitních kanceláří v oblasti místa nemovitosti a podle referencí se následně rozhodnout pro jednu z nich. Hlavním ukazatelem bývá praxe dané realitní kanceláře na trhu s nemovitostmi. Podcenit by se nemělo ani vzdělání realitního makléře, který se vám věnuje. Záruku pak tvoří členství v Asociaci realitních kanceláří České republiky, která ověřuje kvalitu poskytovaných služeb v oboru prodeje nemovitostí.

V Brně klienti doporučují realitní kancelář PATREAL

Brno, jakožto druhé největší město v České republice, nabízí jistě mnoho realitních kanceláří, ale jen některé z nich mají dvacet pět let praxe na trhu. Reference klientů společnosti PATREAL mluví o vstřícném přístupu jednotlivých makléřů a kvalitním servisu služeb. Výhodou bývá i kancelář v místě prodeje nemovitosti, kde můžete pohodlně vyjednávat potřebné podmínky prodeje. Navíc realitní kancelář také poskytuje poradenství v oblasti právní problematiky nemovitostí. Pokud máte dotazy ohledně odbornosti a zkušeností týmu PATREAL, neváhejte kontaktovat některého z realitních makléřů.

publikováno: 4. 4. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.