Jaká může být vánoční výzdoba bytu?


Jaká může být vánoční výzdoba bytu

I když už období adventu začalo, stále není pozdě na to vnést si do obydlí kouzlo vánočního času, s jehož pomocí se atmosféra v domácnosti přeladí na tu správnou vlnu. Vánoční výzdoba bytu k bydlení neodmyslitelně patří. Někomu stačí, když si do vázy vloží několik větví jehličnanu, jiní se v dekoraci obydlí vyžívají natolik, že jejich vánoční výzdoba bytu sklízí pochvaly ze všech stran.

Vánoční výzdoba bytu může být různá. Někdo ji pojme jako možnost vyjádřit svůj vlastní cit pro estetiku, jiní se rádi inspirují u známých nebo v jinak dostupných tipech. Je zcela jedno, zda bude vaše vánoční výzdoba bytu vyvedena v nějakých trendy barvách (například fialová, purpurová, zelená v kombinaci s béžovou či šedou) nebo vsadíte na své vlastní preference, pokud ji vytvoříte s pozitivními myšlenkami, jistě splní svůj účel a váš domov ovládne nefalšovaná harmonie. Tento článek vám přináší stručný přehledm o tom, jaká může vánoční výzdoba bytu být.

Vánoční výzdoba bytu – základem jsou okna a dveře

Základním prvkem, na který by se měla upnout vaše pozornost, jsou okna a dveře. Na dveře je tak možné umístit vánoční věnec, který uvítá a naladí každou příchozí návštěvu. Vánoční výzdoba bytu také znamená využít okna, která je možné zdobit zevnitř i zvenku. Umístěním obrázků na sklo ozdobíte nejen své obydlí, ale přispějete i k vytvoření té správné atmosféry venku. V zásadě je možné použít k výzdobě oken následující věci:

  • okenní folie s motivem
  • vystřihovánky z papíru
  • zdobené větvičky z jehličnanů
  • vánoční svícen
  • světlaNaposled zmiňované osvětlení je v poslední době typickým znakem blížících se vánoc, kdy po setmění blikají v ulicích různě instalované řetězy se světýlky, umístěné nejen v oknech, ale také mimo obydlí – například v zahradách, na garážích apod.

Vánoční výzdoba bytu se neobejde bez správného osvětlení

Jak už bylo připomenuto na řádcích výše, vánoční výzdoba bytu se podle spousty obyvatel bytů či domů neobejde bez typického osvětlení, jimiž lze rozzářit okna. Světelné řetězy je možné různě tvarovat (hvězdy, stromy, sněhové vločky apod.), případně koupit již hotové výrobky, které stačí do okna pouze zavěsit. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ osvětlení, vyvarujte se nákupu u pochybných prodejců, jejichž neoznačený sortiment může způsobit, že vánoční výzdoba bytu bude jen příčinou mnoha problémů.

„Nápadité jsou i vánočně vyzdobené truhlíky na oknech.“

Nesmí chybět ani adventní věnec

Chcete-li, aby vaše vánoční výzdoba bytu připomínala i tradice, nesmí na stole v obývacím pokoji či v kuchyni chybět adventní věnec se čtyřmi svíčkami, které si postupně budete zapalovat. Můžete ho koupit již hotový, nebo popustit uzdu fantazie a vytvořit si ho zcela podle svých představ. Ostatně - svíčky jako takové by ve vánoční výzdobě určitě neměly scházet.

Vánoční výzdoba bytu dotváří pocit útulnosti a pohodlí v období, které spousta lidí považuje za nejkrásnější v celém roce. Může být tvořena různými způsoby, pokud ale zapojíte trochu invence, vkus a estetické cítění, určitě nešlápnete vedle a vaše vánoční výzdoba bytu bude chválena všemi, kdo ji uvidí.

publikováno: 9. 12. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.