Jaké parametry musí splňovat skříně do ložnice?


Jaké parametry musí splňovat skříně do ložnice?

Ložnice je místem, které si spousta lidí zařizuje s úmyslem, aby bylo co nejvíce klidné a pohodlné. Mimo nezbytné postele do ní patří i úložné prostory. Výběr skříně do ložnice však mnohdy není snadnou záležitostí. Jaká by měla být, aby svým vzhledem či rozměry nerušila rovnováhu této důležité místnosti, u níž by měly být nároky na útulnost o něco vyšší než kdekoliv jinde?

Skříně do ložnice, to je sortiment, jehož nabídka je velmi rozsáhlá. O to obtížnější pak může výběr vhodné skříně do ložnice být. V zásadě se dělí na šatní a policové, do ložnice se hodí především jejich kombinovaná obdoba, tedy taková, která disponuje prostorem pro ukládání objemnějších věcí či oblečení na ramínkách i různě řešenými policemi.

Při výběru skříně do ložnice rozhoduje velikost i materiál

I když je samozřejmé, že spousta domácností hledá velké skříně do ložnice, měla by její velikost korespondovat s dispozicemi místnosti. Příliš velká skříň v malé ložnici bude zabírat zbytečně moc místa, což bude bránit dobrému pocitu, který by měl uživatel z ložnice mít. Naopak malá skříň bude nejen nedostačující z hlediska možností, ale ve velkém prostoru nebude dominantním prvkem. Co se týče materiálu, ten je neméně důležitý. Prim hraje v této otázce dřevo, které dobře vypadá, je odolné a kvalitní. Oblíbené jsou skříně do ložnice z masivu, především z borovice či smrku. Výjimkou nejsou ani skříně do ložnice z exotických dřevin, které působí luxusním dojmem, jsou sice dražší, ale pokud to styl ostatního zařízení vyhovuje, pak nelze jinak než je doporučit, protože svým unikátním vzhledem dodají danému prostoru nenahraditelný šmrnc.

„Skříně do ložnice se zrcadlem jsou praktické z mnoha ohledů – mimo jiného dokážou opticky zvětšovat prostor.“

Místo ušetří vestavěné skříně do ložnice

Zvláště v panelácích se lidé potýkají s problémem téměř neexistujícího volného prostoru. Řešením takových situací jsou vestavěné skříně do ložnice, kterými lze nedostatečný úložný prostor snadno vyřešit, a to moderním způsobem. Vestavěné skříně do ložnice se vyrábí přímo na míru, a je proto možné zaplnit jimi i atypické prostory, kam by se klasická skříň kvádrovitého typu nevešla.

Obecným pravidlem, jak správně korigovat výběr skříně do ložnice, je pamatovat při nákupu na ostatní nábytek v místnosti, především na postel. Ke světlé posteli patří světlá skříň, k tmavé zase tmavá. Při výběru skříně do ložnice proto berte v potaz to, jak celá místnost vypadá, nerozhodujte se pouze na základě toho, že daný kousek se vám líbí. Odměnou za tuto snahu bude skříň, která skvěle doplní celistvý vzhled ložnice a sjednotí linie, které se v ní nachází.

publikováno: 7. 10. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.