Jste v karanténě? Přečtěte si, jak naložit s volným časem


aktivity během karantény5

Pokud jste se octli v povinné domácí karanténě, nezoufejte. Nemáte-li příznaky onemocnění a cítíte se zdraví, můžete se doma volně pohybovat a pracovat. Netýká se to jen současné situace v souvislosti s koronavirem. Do karantény se můžete běžně dostat i z důvodu mnoha dalších onemocnění. Mnozí z nás si během roku často stěžují, že na nic nemají čas. Teď máme volného času až až, tak jej smysluplně využijme. Máme pro vás 6 tipů na aktivity v domácnosti, které můžete dělat i během karantény.

1) Úklid domácnosti

S příchodem jara se pomalu přibližoval čas na pořádný jarní úklid. Teď je k němu ideální příležitost! Nejen, že bude vaše domácnost čistší a útulnější, současně bude po úklidu i hygieničtější. To je důležité jak v aktuální situaci, tak během běžného chřipkového období. Velký úklid domácnosti si rozplánujte do několika dní.

Kromě běžného úklidu, mytí podlah a oken nebo převlékání lůžkovin se můžete pustit třeba do přebírání starého oblečení, dělání pořádku ve skříních nebo pořádného úklidu kuchyně. Ať už žijete v bytě, nebo rodinném bytě, určitě si nějakou aktivitu související s úklidem najdete. Cenné rady a tipy najdete v dříve publikovaných článcích:

2) Práce na zahradě

I během karantény můžete jít na dvůr nebo zahradu. S příchodem jara začíná na zahradě spousta práce, a tak se rozhodně nudit nebudete. Právě teď je ideální doba pro úklid zahrady po zimě, ošetření stromů i zahájení výsadby. Zaměřte se také na své zahradnické vybavení, očistěte je a připravte na sezónu. Je také dobrá doba pro údržbu sekačky, která bude po zimě potřebovat odzimovat. Přečtěte si související články:

3) Plánování rekonstrukce

Chcete volné chvíle využít pasivněji a do manuální práce se vám zrovna nechce? Pokud vás čeká rekonstrukce nebo přestavba bytu či domu, je ta správná chvíle pustit se do přemýšlení a navrhování. Máte skvělou příležitost vrhnout se do čtení knih, článků, rozhovorů s architekty, nahlédnout do fotogalerií realizovaných interiérů i exteriérů.

Vezměte si do ruky tužku a papír a sepisujte si vše, co vás zaujalo. Můžete se také spojit s designéry a architekty, kteří s klienty komunikují i online a jsou schopni pracovat na dálku. Při plánování rekonstrukce nebo zařizování bytu či domu vám přijdou vhod související články:

4) Práce v dílně

Přesuňte se z pohodlí domova do své dílny. Kromě toho, že si zde můžete udělat pořádek, máte možnost dotáhnout do konce rozpracované projekty. Něco opravujete nebo vyrábíte? Věnujte během karantény této činnosti každý den několik hodin, a uvidíte, kolik práce zvládnete. Dny jsou stále chladné, proto při práci v dílně nezapomeňte na vytápění. Máme pár tipů, co v dílně dělat:

5) Stavební úpravy

V tuto chvíli může být trochu obtížné dostat se ke stavebnímu materiálu a pomůckám. I hobby markety provozují e-shopy, a tak si můžete stavebniny nechat dovézt až k vám domů. Teploty jsou na jaře už dostatečně vysoké, aby bylo možné betonovat a provádět další stavební práce závislé na venkovní teplotě. Stavební úpravy můžete provádět jak doma, tak venku. Pokud jste nějakou práci v domácnosti odkládali dlouhé měsíce či roky, právě teď je skvělá příležitost vše dokončit. Naše návody vám usnadní práci:

6) Rukodělná výroba

V tuto chvíli si celý národ šije vlastní roušky. Možností, jak naložit s volným časem, je více. Máte-li rádi rukodělnou výrobu a patříte mezi kreativní tvory, pusťte se do výroby mýdla, vonných tyčinek či interiérových dekorací, pletení košíků nebo třeba šití oděvů. Vyzkoušejte patchwork a zužitkujte staré látky k výrobě nových krásných látkových předmětů a dekorací. Obchody s textilem a galanterií jsou otevřené, a tak materiál bez problému seženete. Inspirujete se některými články z pera redaktorů Chytrého bydlení:

publikováno: 20. 3. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.