Kde všude může pomoci solární nabíječka


Solární nabíječka na telefony a další malá zařízení patří mezi užitečné pomocníky na cestách. Kdo cestuje do zahraničí, nemusí shánět nabíječky konstruované na odlišné napětí.

Chytré telefony a další podobně inteligentní zařízení mají jednu vadu, kterou je nízká výdrž baterie. Nenasytnost zařízení tak dala vzniknout další vychytávce, kterou je solární nabíječka. Pravda – využití sluneční energie se pro takové účely přímo nabízí. Nabití zařízení trvá sice o něco déle, avšak lze jej využít kdekoliv. Klidně i v přírodě.

 

 

Kdo si bez svého telefonu nedokáže představit život, v případě několikadenního výletu do lůna matky přírody by jej mohla v případě jeho vybití přepadnout náhlá srdeční slabost. A to zejména v případě, že se v jeho útrobách nachází GPS souřadnice cíle...

Solární nabíječky hlavně pro mobily

Přihodit do cestovního zavazadla jeden malý balíček navíc už není nikterak zatěžující. Solární nabíječky jsou určeny hlavně pro mobilní telefony, a to zejména ze dvou důvodů: jednak mají kapacitu, kterou zvládne zcela doplnit během dvou hodin; druhým důvodem je pak to, že se jedná o jediné zařízení, které chtějí mít mnozí stále při ruce.
Solární nabíječka ale nemusí být řešením jen pro stavy nouze. Často se využívá na cestách, kde se v zásuvkách objevuje rozdílné napětí. Solární energie je do baterie dodávána prostřednictvím USB kabelu a není nic třeba měnit.

Objevují se samozřejmě i verze pro laptopy, kamery a fotoaparáty, což najde využití třeba přes léto v kempech. Ovšem zde je třeba počítat s delším časovým úsekem, než se přístroj nabije.

Jak rychle dobíjí?

Slunce je velmi výkonné, a právě na jeho intenzitě závisí doba nabíjení. Podzimní zamračená obloha bude jen velmi pomalu dodávat energii solárním panelům na nabíječce, za to žhavé letní slunce bude účinkovat jedna radost.Pro maximální účinnost je třeba, aby sluneční paprsky dopadaly kolmo na panely, které bývají umístěny na dvou až třech plochách, které se dají složit do podoby menší taštičky nebo peněženky. U testovaných nabíječek se čas dobití pohyboval od dvou hodin nahoru.

Solární nabíječka má využití také v přírodě. Že se tam dá obejít bez mobilu? Jistě, ale pokud se někdo orientuje podle map v něm uložených, vysvětlíte mu to jen těžko. 

Využití pro auta

Už ne hudba budoucnosti. Solární nabíjecí stanice nejsou žádnou novinkou, avšak až v poslední době se začaly rozširovat ty soukromé. Už i na našem trhu se objevily solární nabíječky pro elektromobily. Pod nízkým přístřeškem s panely na střeše se auto zaparkuje a navzájem se propojí. Na stejném principu fungují i garážová vrata se solárními panely. Vzhledem k tomu, že se stále více automobilů produkuje jako hybridních, mají i tyto nabíječky budoucnost.

Solární nabíječka na telefon najde využití hlavně v přírodě. Na druhou stranu je určitě lepší užívat si ji bez moderních výdobytků. Vzdálit se od techniky je už čím dál složitější, proto chvilka s vybitým smart phonem může být skvělým odpočinkem.

 

publikováno: 3. 10. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.