G+

 

 

Knihovna jako samostatná místnost i stylový doplněk obýváku


Knihovnu má doma snad každý.

Koutek s knihovnou je pro mnohé naprostou nutností, nikde jinde by si totiž tak neodpočinuli. Jiní mají toto místo moudrosti jen jako dekoraci a bez samotných knih by se dost dobře obešli. V dalších bytech zase není po knihovně ani památky, protože je považována za zbytečnost. Poličky však mohou být víc, než jen místem pro uložení oblíbených a zajímavých svazků.

Knihovna jako nábytek pro rozdělení prostoru

Sestava polic se nejvíce hodí do pracoven a koutků určených pro studium. Lze je ale využít i jinak, mnohem více prakticky. Lze je využít pro rozdělení velkého prostoru nebo jako příčky v malých místnostech.

Knihovna = samostatná místnost pro fajnšmekry

Kdo má možnost vyhradit knihovně celou místnost, je šťastným člověkem. V představách jsou regály z masivního dřeva zapuštěné do zdí sahající od podlahy až po strop. V realitě se jedná o docela nákladné řešení, ovšem kdo tu možnost má, pak by jí měl využít, protože jedná se o nejlepší řešení. Dřevo jako nadčasový materiál nezklame v žádném případě, využít můžete ale i moderních designových polic, často uspořádaných do atypických tvarů. Výhodou je i možnost uzavření polic, například skleněnými dvířky, které poslouží jako ochrana proti prachu.

Nezapomeňte na dostatek světla a kvalitní umělé osvětlení s řadou bodových svítidel. Chybět nesmí ani pohodlný nábytek – postačí menší stolík, pohodlné křeslo či pohovka.

Originální řešení: postavte si místo zahradního domku soukromou knihovnu!

Knihovna pro práci s prostorem bez stavebních úprav

Díky knihovnám můžete s prostorem jednoduše čarovat, a to bez toho, abyste museli instalovat pevné příčky. Knihovna se dá kdykoliv přesunout a navíc působí nenásilně, tedy jako přirozená součást pokoje. Je samozřejmé, že do všech interiérů se nehodí klasické police, proto designéři pracují tak, aby se daly knihovny využít i pro ukládání CD, DVD, vinylů a podobně. Využívat můžete rozličných tvarů i materiálů: zajímavě působí kupříkladu kombinace skla a ocelových prvků

V prostoru lépe vynikne vysoká knihovna, než ta, jež se rozkládá spíše do šířky. Navíc se tak dá šikovně pracovat s optickým zvýšením nízkých stropů. Efektním doplňkem jsou pak i schůdky pro pohodlný přístup do horních polic.

Nebojte se toho nechat si vyrobit knihovnu na zakázku. 

Nebojte se výroby knihovny na míru

Moderních knihoven najdete v internetových prodejnách tisíce. Jediným problémem bývá to, že nejsou často v Česku dostupné. A pokud ano, pak tomu odpovídá i cena. Druhou variantou je, že neseženete to, co potřebujete a co se vám líbí. Nedělejte kompromisy a nebojte se proto spolupracovat s šikovným truhlářem a nechat si knihovnu vyrobit na zakázku. Cena nebude zase o tolik vyšší.

Ať už tedy budete mít knihovnu v samostatné místnosti nebo jen jako součást obývacího pokoje či ložnice, nezapomeňte počítat i s tím, že se vaše sbírka bude rozšiřovat a vždy tak počítejte i s místem navíc.

publikováno: 27. 12. 2012
přečteno: 1238×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...