Kontejnerové domy jsou nízkonákladovým a rychlým řešením


kontejnery 1

Kontejnerové bydlení se u nás proslavilo docela nechvalně. Je chápáno jako možnost pro sociálně slabé, ale tak tomu rozhodně není. Kromě poskládaných modulárních domů lze najít třeba i chaty nebo provizorní buňky. Život v takovém domku nemusí být životem plným omezení – některé stavby jsou luxusní, komfortní, moderní a jednoduše skvělé!

Při zmínce o kontejnerech místo místností se většinou vybaví jen dočasné, provizorní bydlení – za to však levné a dostupné pro každého. Že se ale jedná o samostatné odvětví architektury už ví jen málokdo...

Kontejnerové domy:jako skládačka

Bydlení, které nemá cenovou konkurenci. Sice tím trpí vzhled, ale i s tím se dnes dá už něco dělat a lze vytvořit zajímavé stavby.

  • trvale obytné domy
  • chaty, domky pro hosty
  • obchody, kavárny
  • galerie, komerční prostory a další

Kontejnery nemusí být nudné, záleží na fantazii architektů – od použití barev, až po seskládání zajímavých tvarů. Že se nejedná o žádnou okrajovou záležitost dokazuje například světově proslulá společnost Starbucks, který využila kontejnerů pro stavbu jedné z kaváren.
Kontejnery se dají brát jako alternativní způsob bydlení, i jako z nouze ctnost – záleži na každém, jak je pojme.

Kontejnerové domy postaveny rychle a kdekoliv

Kontejnery se pomalu stávají symbolem kočovného života moderní doby. Na jednu stranu tvoří domov, na druhou se jedná o nemovité věci, které se dají velmi jednoduše přesunout. Výstavba trvá jen několik dnů – v té nejzákladnější podobě počkáte na nový domov jen asi pět dní. Jednotlivé moduly mohou vtvořit malý přízemní domek, ale také velké patrové sídlo. Využít se dají pro prostory k podnikaní i pro dovolenou.
Přitom nemusí být vůbec poznat, že se jedná o kontejnery. Stačí maličkost, jakou je upravená fasáda. Díky decentním materiálům zapadnou do zástavby a nikoho ani nenapadne, že se jedná o tolik diskutované kontejnerové bydlení. Futuristické materiály naopak dají vyniknout charakteristickým tvarům. Často se vyuřívá sklo jako doplnění prostoru k jednotlivým modulům.

Kontejnerové domy: proč ano, proč ne?

  • náročná přeprava kvůli rozměrům a váze
  • nutnost těžkých strojů na místě stavby
  • nutnost dodatečné silné izolace v případě celoročního života

kontejnery 2   Zdroj

Podoby interiéru v kontejnerových domech

Strohost, šeď a nudu nečekejte. I tady totiž platí – jaké si to uděláte, takové to máte. Záleží na fantazii i možnostech.

Montované stavby tak dnes už neslouží jen dělníkům k přespání během týdne. Dva kontejnery, které představují přibližně byt 2+kk, se cenově pohybují kolem 400 tisíc korun. Taková částka nemá konkurenci. Pak už záleží jen na vlastním pocitu. Důležitou roli ale hraje také schopnost architekta (nebo vaše vlastní) při samotném sestavování – některé domky jsou vskutku působivé.

Úvodní foto: Zdroj 

publikováno: 30. 10. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.