PR článek

Koupelnové prvky Alcaplast dobývají svět. Najdete je v Moskvě i Saúdské Arábii


logo_Alca

Společnost Alcaplast sídlící v Břeclavi je specialista na koupelny a přední český výrobce sanitární techniky. Specializuje se na celou škálu zajímavých a vysoce funkčních produktů z oblasti vybavení koupelen, jako jsou například odtokové žlaby, podlahové vpusti, sifony, toalety nebo WC tlačítka. O kvalitní práci společnosti Alcaplast svědčí také fakt, že v nedávné době bylo koupelnovými prvky této značky vybaveno několik velmi významných budov. Předstěnové instalační systémy, podlahové žlaby či pisoáry Alcaplast tak najdete například na novém fotbalovém stadionu Spartak Moskva, na významné univerzitě v Saúdské Arábii nebo ve známém českém aquaparku Aquapalace Praha.

Stadion Spartak Moskva vybaven nejen pisoáry Alcaplast

Nový fotbalový stadion a multisportovní komplex pro fotbalový klub Spartak Moskva navržený architektonickou kanceláří AECOM se bude otevírat v létě roku 2014. Jedná se o ojedinělou stavbu, která na první pohled upoutá svojí netradiční fasádou inspirovanou diamantovým odznakem moskevského klubu. Jednotlivé obrovské šindele, ze kterých se plášť budovy skládá, postupují podle křivek napříč celým obvodem a vytváří tak vzhled evokující barevné tvarované kopule tradiční moskevské architektury. Celý exteriér stavby stadionu Spartak Moskva musel být přitom navržen tak, aby se přizpůsobil různorodému počasí Moskvy. Zastřešení stadionu zabezpečuje klenutá ocelová střecha, která je schopnavyrovnat se s teplotním rozsahem 80 °C a díky speciálním vazníkům přenášet zatížení do osmi opěrných bodů, což je nezbytné pro vypořádání se s těžkým zatížením sněhem v zimních obdobích.

Stadion byl navržen pro kapacitu 44 000 lidí a bude hlavním dějištěm pro konání FIFA WorldCupu, který se bude konat v roce 2018.

alcaplast_1Na stavbě fotbalového stadionu Spartak Moskva se Alcaplast podílel předstěnovými instalačními systémy, podlahovými žlaby, montážními rámy pro umyvadla a pisoáry Alcaplast.

alcaplast_2

Aquapalace Praha: Předstěnové instalační systémy Alcaplast

Aquapark Aquapalace Praha je největším aquaparkem ve střední Evropě, který byl slavnostně otevřen v květnu roku 2008. Celková plocha Aquaparku, ve kterém jeho návštěvníci také najdou koupelnové prvky Alcaplast, činí 9 150 m2, z čehož vodní plocha zabírá celých 2 447 m2. Komplex aquaparku je tvořen třemi paláci, které denně pojmou až 3500 návštěvníků. Pod jeho celým půdorysem je složité technické podlaží, skrývající špičkové technologie vodního hospodářství i tvorby vnitřního klimatu podobající se subtropům.

Vysušování vnitřních prostor aquaparku Aquapalace Praha je zabezpečeno speciálními odvlhčovači, což je technologická novinka využívající zkušenosti z Německa. Ojedinělý je i způsob čištění vody, který je kvůli různým vodním atrakcím a množstvím návštěvníků značně náročný. Vzhledem k rozloze areálu je v procesu používána i ochrana proti množení bakterií Legionella pneumophilla,která se jinak používá jen v nemocnicích a některých hotelech. V areálu je zavedena ekologická recyklace vody z bazénů a sprch, což snižuje spotřebu vody a náklady na provoz.

alcaplast_3
V Aquapalace Praha najdete předstěnové instalační systémy Alcaplast.

alcaplast_4

 

Předstěnové instalační systémy také na Univerzitě King Saud bin Abdulaziz

Univerzita King Saud bin Abdulaziz je první veřejnou vysokou školou v Království Saudské Arábie a na Blízkém východě, která byla založena v roce 2005. Univerzita patří k nejlepším na světě, nabízí komplexnív zdělání v oblasti zdravotních věd na špičkové úrovni. Areál univerzity tvoří čtyři kampusy – Riyadh, Jeddah, Al Hassa a Al Madinah, které pojmou celkem na 17 000 studentů.

Ačkoli design jednotlivých budov byl navržen velmi futuristicky, vychází z tradiční islámské architektury a odráží podstatu Saúdské kultury a jejích tradic. Studenti univerzity mají k dispozici kromě nejmodernějšího vybavení celkem 18 knihoven se 4 000 čtenářských míst, které dohromady zabezpečují vzdělání v oblastech farmacie, zubního lékařství, zdravotnické informatiky, přírodovědy, lékařských věd, veřejného zdravotnictví a ošetřovatelství. Univerzita má řadu dohod a memorand pro akademickou spolupráci s ostatními univerzitami v Americe, Evropě a Austrálii a umožňuje studium i v anglickém jazyce.

alcaplast_5

Také tato univerzita je podobně jako akvapark Aquapalace Praha vybavena předstěnovými instalačními systémy Alcaplast.

alcaplast_6

 

publikováno: 12. 3. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.