Kvalitní levné kuchyně nejsou nesplnitelným snem


Kvalitní a zároveň levnou kuchyni by chtěl mít asi každý. V dnešní době už však neplatí, že by se je

Vzhled, vybavenost a funkčnost jsou hlavní aspekty kuchyně. Místnosti, kde trávíte hodně času, a to nejen kvůli přípravě pochutin. Ne vždy je však možnost pořídit si finančně nákladnou kuchyň jako ze studia. Ovšem nemusíte věšet hlavu – i levné kuchyně mohou vypadat stylově, splňovat všechny požadavky - a hlavně nezruinují rodinný rozpočet.

Levné kuchyně mají nejčastěji podobu modulových sestav, kdy si skříňky jednoduše vyberete a doma sestavíte do vámi požadovaného tvaru i systému. Předdefinované součásti mají své výhody i nevýhody, které je nutno zvážit. Tyto modulové sestavy ale nenajdete jen v nízké cenové relaci, lze totiž zakoupit i luxusní kuchyně, jenž mají díky masové výrobě příznivější cenu.

Jak se liší levné kuchyně od drahých

Představy o tom, jak má vypadat kuchyně, se liší hospodyňku od hospodyňky, stejně jako se různí i názory interiérových designérů. Pokud ale víte, kam zamířit, a kde hledat, snadno spojíte estetické měřítko s praktičností vybrané sestavy. Moduly kuchyně už nemají jen jednoduchou podobu, vybírat můžete ze široké nabídky.

Cena levné kuchyně nepřesahuje deset tisíc korun. Výrobcům se náklady na výrobu daří snižovat několika drobnostmi, jež ale ve výsledku znamenají výrazný rozdíl:

  • méně materiálu: použité desky nejsou tak robustní, jako u vyšší cenové třídy
  • šrouby: spoje se neklíží, nýbrž šroubují – rozhodně to nijak nesnižuje kvality, jen jsou hlavičky šroubí vidět
  • pracovní deska často nebývá z jednoho kusu, proto je třeba ochránit spoje tmelem proti vnikání vlhkosti
  • levné kování: ať už se jedná o výsuvné systémy nebo úchyty, materiál není z nejkvalitnějších. Po čase lze však pořídit nový a vysoce kvalitní, což už není zase tak výrazná položka

kuchyň

Levné kuchyně užijete hlavně v panelových domech

Kuchyně sestavované u modulových prvků najdou své místo hlavně malých kuchyních v panelových domech, případně tam, kde není na kuchyňskou linku příliš místa. Nebojte se využít možnosti vizualizace, kdy ve 3D modelu uvidíte možnost jak s levnější, tak i dražší variantou.
Kuchyňské linky v nižší cenové relaci se ale nemusíte obávat ani ve velkých kuchyních. Nejčastějším argumentem proti je jejich životnost – mnozí majitelé vám ale rádi dosvědčí, že pokud o linku dbáte, její životnost se snadno vyrovná těm od renomovaných firem.

Kde pořídit levnou kuchyň?

Nebojte se „hypermarketů s nábytkem.“ Cena je nízká díky vysokému počtu vyrobených kusů. A nezapomeňte na to, že zde máte vždy možnost reklamace.

Při výběru nezapomeňte na to, že kvalita musí odpovídat ceně. Rozhodně se nevrhejte po prvních kuchyních, jež budou mít lákovou cenu, avšak i bez používání nebudou dvířka pořádně dovírat, případně budou křivá. Bez problémů musí fungovat i zásuvky a pracovní deska také nesmí vykazovat poškození. Drobné vady netolerujte, s takovou se totiž nákup levné kuchyně určitě nevyplatí.

Sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

 

publikováno: 21. 1. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.