PR článek

Kvalitní střešní doplňky vám zaručí funkční celek střechy. Pomohou vám navíc ušetřit!


tondach_1

Vysoce funkční a současně značně ekonomické řešení střechy s kvalitní pálenou střešní krytinou. I tak by se dala popsat speciální keramická tvarovka z dílny největšího českého výrobce pálené střešní krytiny TONDACH – taška posuvná větrací pro připojení hřebene. Nejen, že řemeslníkům značně usnadňuje pokládku, ale investorovi zároveň výrazným způsobem šetří náklady.O 45 % nižší náklady na materiál hřebene umožní speciální tvarovka TONDACH

Podobně, jako všechny tašky a doplňky TONDACH, jsou tašky posuvné větrací pro připojení hřebene vyráběny osvědčenými postupy z vysoce kvalitního materiálu. Díky tomu je zaručena jejich dlouhá životnost, odolnost i barevná stálost. Kromě kvalitativních vlastností je však pozoruhodný také fakt, že je při jejich použití možné uspořit až celých 45 % nákladů na střešní materiál potřebný pro pokládku v oblasti hřebene.

 

Ke každému modelu základní tašky TONDACH je vyráběna řada doplňkových tašek v požadované povrchové úpravě a barvě

Snadnější montáž díky pálené tašce větrací pro připojení hřebene

Větrací prvky střechy jsou důležitou součástí. Takzvaný větrací průřez v oblasti hřebene, který by měl být dle technických podmínek stanovených společností TONDACH na minimálně 0,5 ‰ dané střešní plochy, je nejčastěji dosahován pomocí pokládky klasických větracích tašek. U některých modelů, jako jsou například Srdcovka 11, Falcovka 11 nebo Stodo 12, se však přímo nabízí možnost využití právě zmíněných speciálních keramických tvarovek. Ty jsou nejen větrací, ale současně také plní funkci připojení hřebene.

Taška posuvná větrací pro připojení hřebene a její výhody

  • možnost posunu po spodní řadě tašek až o 20 cm
  • každá taška má větrací průřez 20 cm2
  • a hlavně – není nutná montáž větracího pásu pod hřebenáč, který zvyšuje náklady 

 tondach_mensi_1

Oblíbená taška Stodo 12, glazura břidlicově hnědá - vhodná i pro nižší sklony střech

Montáž této specifické střešní tašky je pro řemeslníky mnohem snadnější, díky čemuž nevznikají zbytečné nepřesnosti, a celý proces je také rychlejší. Následně pak při pokládce není nutné použít další střešní doplňky (větrací pás hřebene) nebo osazovat větrací tašky. Jak materiálové náklady, tak náklady na práci se tím výrazně snižují.

Chcete kvalitně odvedenou práci? Zjistěte si reference svých řemeslníků

Nejen špičkový materiál a jeho životnost však mají vliv na dokonalou funkčnost střešní krytiny. Velmi důležitá je totiž také samotná pokládka střechy a zručnost řemeslníků, kteří ji provádějí. Doporučujeme proto nepodceňovat jak výběr kvalitního střešního materiálu, tak výběr odborníků, kteří jej budou na vaši střechu pokládat. Dobrou pojistkou je zjištění si referencí vámi vybrané firmy.

tondach_mensi_2

Figaro 11 v provedení engoba černá. Tmavé odstíny střech jsou stále žádanější

Více informací o pálených střešních krytinách včetně střešních doplňků najdete na webu www.tondach.cz nebo v online katalogu TONDACH.

publikováno: 5. 10. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.