G+

 

 

Léto na zahradě


CHB 2

Léto a grilování patří neodmyslitelně k sobě. Pokud ještě nemáte vybraný gril, začněte vybírat a vyhodnocovat ten nejlepší možný pro Vaši rodinu. Vybírat je opravdu z čeho. V dnešní době jsou velice oblíbené plynové grily. Ovšem nemůžete-li si dovolit tento prostorně náročný gril, můžete volit i z dalších variant. Samozřejmostí zahrady je i zahradní nábytek.

 

Typickým zahradním grilem bývá ten na dřevěné uhlí. Oblíbený je díky pořizovací a provozovací ceně. Ovšem milovníci zdravé výživy tento druh grilu asi vyhledávat nebudou. Odkapávající tuk se v žáru přepaluje a přeměňuje na nezdravé látky. A jejich údržba bude také náročnější.

Na terasu a balkon se hodí elektrický gril. Pod roštem je topné těleso, které rošt zahřívá. Zahříván také může být na principu topných spirál v teflonové desce

S plynovým grilem si ušetříte čas

Velice komfortní záležitostí je plynový gril, odpadá romantické čekání, než se uhlíky rozžhaví, tento gril zapnete pomocí jednoduchého tlačítka a ihned je rozehřátý a připraven k opékání. Ohřívá jej propanbutanová láhev. Plamen můžete regulovat a nemusíte mít obavy, že vyhasne. Knoflíky nastavení teploty musí jít lehce otáčet, aby teplota byla snadno regulovatelná.

Rovnoměrnou cirkulaci vzduchu zajistí kovový poklop. Při výběru tohoto typu zkontrolujte, zda má gril alespoň dva nastavitelné plynové hořáky. Díky nim se lépe kontroluje teplota pod grilovaným masem. Plynové grily jsou vybaveny místem pro zachytávání odkapávajícího tuku z masa.

CHB

Při výběru se zaměřte na hlavní část grilu - rošt. Měl by být litinový nebo nerezový. Plocha roštu zajistí rovnoměrný rozvod tepla. Regulovat výkon grilů podle potřeby jde u plynových či elektrických. Dalším prvkem, který zvýší grilovací výkon je poklop a kouřovod.

Jedním z důležitých hledisek je při výběru plynového grilu, jak velký by měl být. Myslete tedy na to, kolik lidí se u vás obvykle na grilování sejde. Dle toho zvažte velikost grilu, a kam ho chcete umístit. 

Nepodceňujte bezpečnost a předejděte zranění

Bezpečnost by měla být také jedním z hlavních hledisek. U plynových grilů vsaďte na jejich stabilitu, ta snižuje riziko požáru a nehod souvisejících s převrhnutím. Vyhněte se také grilům s ostrými kovovými rohy a hranami, aby nezpůsobily zranění.

Tyto grily mají širokou škálu možností a speciálních funkcí. Před tím, než budete investovat do grilu, zvažte, kolik takových funkcí, které byste chtěli využívat. Možné je třeba zahrnout boční hořáky na omáčky.

publikováno: 14. 7. 2014
přečteno: 453×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...