Ložnice ve skandinávském stylu – funkčnost se snoubí s jednoduchostí


buková postel

V jednoduchosti je krása. Přesně to je hlavní myšlenkou skandinávského stylu. Přestože se prosadil už v 50. letech minulého století, řada lidí na něj dodnes nedá dopustit. V poslední době je navíc čím dál populárnější. Důvodem je i to, že se jedná o nábytek vysoce kvalitní, ale zároveň cenově dostupný nejširší veřejnosti. Kromě toho, že je skandinávský nábytek vysoce funkční, je i ergonomický, což je zvlášť v dnešní době, kdy má většina lidí problémy se zády a krční páteří kvůli špatnému sezení u počítače, velmi vítané.

Příjemný dojem „open space"

Tento styl je velmi vhodný do ložnice lidí, kteří mají rádi organizovanost a dojem „open space", jenž vyvolává pocit vzdušnosti, nehmotnosti a prostornosti. Typické jsou přírodní materiály a velký důraz se klade na detaily a kvalitu. Jednotlivé prvky navíc musí být dobře sladěny, musí být jednoduché, ale zároveň funkční.
Severský styl je charakteristický svou světlostí, uspořádaností, precizností, ale i chladností. I přes poslední faktor se v něm ale budete cítit velmi dobře. A to především v tom případě, pokud milujete úklid a pořádek. Jinak by to nebylo nic pro vás, na světlém skandinávském interiéru je totiž vidět doslova každé smítko.

Světlé tóny hrají prim

Co se týče barev, nejčastěji se používají světlé tóny, především bílá, šedivá a světle modrá. Díky tomu se místnost opticky zvětšuje. Nezapomínejte na to, že i podlaha by měla být světlá. Doporučujeme především světlou dřevěnou podlahu s letokruhy. Dojem spojení s přírodou bude pak téměř hmatatelný.
Dominantou ložnice ve skandinávském stylu by měly být bytelné postele z kvalitního dřeva. Jejich výhodou je vysoká stabilita, kterou oceníte nejen při nočních radovánkách, ale i ve chvíli, kdy vám ráno po posteli začnou skákat nezbedná dítka. Že by se postel propadla, to opravdu nehrozí.

Postel by měla být světlá a jednoduchá. Jen tak budete mít jistotu, že zapadne do celkového vzezření vaší ložnice. Nevybírejte ale příliš velkou postel – pokud to vaše ložnice nedovolí. Byl by tak narušen onen dojem „open space", což by byla velká škoda.

Nezapomínejte na dekorace

K posteli neodmyslitelně patří také tradiční i moderní dřevěné noční stolky. Ty slouží nejen k tomu, abyste si na ně mohli postavit lampičku a odložit knížku, zároveň jsou velmi hezkým doplňkem.

dřevěné noční stolky

Velmi příjemným dekorem je obložení zdí dřevěnými deskami. Připravte se ale na to, že to není nic levného. Pokud do obložení tolik peněz investovat nechcete nebo nemůžete, nevadí. Můžete si totiž pomoci výrazně levnější variantou, kterou jsou samolepky s příjemnými severskými motivy.

Pro ženu pak nezapomeňte připravit dřevěné toaletní stolky do ložnice. Tím jí ulehčíte každodenní péči a zároveň díky tomu získá pocit, že má v ložnici místo, které je jenom její.

publikováno: 19. 4. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.