G+

 

 

Luxus a jedinečnost, to je mahagonový nábytek


5621506089_0c728b1d07

Mahagonový nábytek vnese do interiéru nejen vůni a eleganci dřeva, pro což je oblíbeným materiálem už po tisíce let. Spolu s ním si do místnosti nastěhujete i trochu exotiky, která vás bude těšit každý den a zároveň se nikdy neokouká. Užijte si i vy komfort, jež poskytuje nábytek z mahagonu.

Vybrat v současné době takový nábytek, aby nebyl k vidění v každé druhé domácnosti, není jednoduché. Sázkou na jistotu je ovšem nábytek ze vzácnějších druhů dřeva, které si díky jeho vysoké ceně nemůže dovolit každý. Právě díky kouskům z tohoto materiálu zanechá interiér jedinečný dojem.

Červené dřevo přitahuje pohledy

Mahagon se řadí mezi výběrové dřevo. Jeho kresba a exotický vzhled jsou výjimečné, a proto se používá především k dekoračním účelům. Získává se ze stromů Swietenia mahogany, jež rostou v oblastech jižní a střední Ameriky, v Oceánii nebo západní Indii. Existuje jich pouze 15 druhů, a tak není divu, že jej lze najít na seznamu pro ochranu rostlin. Těžba se řídí přísnými kvótami a na trhu nenajdete žádná masově vyráběné zařízení. Přispívá k tomu i fakt, že kvůli exkluzivitě je mahagonový nábytek vyráběn ručně.

Možná si vybavíte dva odstíny tohoto dřeva. Ty jsou způsobeny stářím: sytě červené patří stromům starším, naopak měkké, zabarvené více do hněda, je z mladších stromků. Nábytek v jakémkoliv z odstínů je prestižní záležitostí. Už jen na pohled vzbuzuje pocit luxusu, který si nemůže dovolit každý.

567286544_b64849b324

Co se vyrábí z mahagonu

Pakliže jste se rozhodli právě pro toto dřevo, pak vězte, že najdete skutečně široký sortiment. Nejžádanějším kouskem nábytku jsou mohutné stoly, které dominují místnosti a rozhodně neuniknou pozornosti, ať už se jedná o jídelní nebo pracovní stůl. Vitríny bývají kombinované se sklem a zlatými prvky, což působí skutečně impozantně. Nechybí skříně, stolky, židle, postele nebo sofa. Rozhodně ale nečekejte žádné supermoderní tvary, výrobci se drží střídmosti a klasiky. Říká se také, že mahagonový nábytek je výstavní skříní nábytkářského umění. Od toho je ale také závislá jeho cena. A věřte, že za kvalitu a práci si připlatíte.

2168151633_06de139d10

Proč zvolit mahagon?

Jeho vizuální kvality byly vyzdvihnuty v předchozích částech článku. Podívejme se ale na červené dřevo blíže: proč je po celé generace tolik oblíbené? Odpověď je jednoduchá. Jeho krásná kresba ve spojení s odolností a neopakovatelnými akustickými vlastnostmi z něj dělá exkluzivní zboží. Během let barva lehce tmavne, ale s řádným leštěním zůstává stále perfektní. Díky náročnému řezbářskému opracování je odolné proti plísním a trouchnivění. Právě proto vídáte na zámcích, historických výstavách a v muzeích kousky nábytku staré stovky let, a přesto zachovalé.

Péče se ale bát nemusíte. Jemné mýdlové přípravky nábytek očistí a následné vytření do sucha smaže všechny viditelné stopy po používání. Korekce větších skvrn či poškození nechte ale raději odborníkům.

 

publikováno: 27. 7. 2012
přečteno: 1241×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...