Máte malou koupelnu? Bojujte o každý centimetr a úložné prostory využívejte chytře


koupelnový nábytek

Máte malou koupelnu a trápí vás nedostatek úložných prostor? Někdy je těžké uskladnit všechny šampony, kondicionéry, mýdla, ručníky, hygienické pomůcky a další vybavení tak, aby koupelna nevypadala jako skladiště. Při zařizování menších koupelen bojujte o každý centimetr a úložné prostory využívejte chytře. Máme pro vás několik tipů, jak se s nedostatkem místa v koupelně vypořádat.

Nezapomínejte na správný výběr sanitární techniky

Pokud plánujete rekonstrukci koupelny nebo vás čeká realizace novostavby, zaměřte se na výběr sanitární techniky. Čím prostorově úspornější a praktičtější vany, sprchové kouty, umyvadla či toalety pořídíte, tím více místa získáte pro uložení koupelnového nábytku. Nenechte se okouzlit moderním vzhledem a myslete i na praktičnost. Správným výběrem rozšíříte užitnou plochu až o desítky centimetrů!

Závěsné toalety šetří místo a dobře vypadají

V moderních bytech i rodinných domech se stále častěji instalují závěsné toalety a bidety, které se montují na speciálně upravené montážní rámy. Pokud se rozhodnete pro systém závěsných toalet, koupelna se vám rozšíří. Splachovací systém a nádržka na vodu je totiž uložena přímo ve zdi, takže nezabírá místo a navíc je skryta očím.

Montáž závěsných toalet je díky použití montážních rámů snadná. Rámy se používají jak v domech, tak bytech se sádrokartonovou konstrukcí. Mezi přední výrobce montážních rámů patří břeclavská firma Alcaplast, která kromě klasických typů pro zazdívání nabízí právě montážní rámy pro suchou instalaci či pro imobilní.

Skříňka pod umyvadlem

Moderní závěsná toaleta a bidet.

Využijte volné místo pod umyvadlem

Skvělým způsobem propojení moderního designu s funkčností je pořízení skříňky pod umyvadlo. Na trhu jsou k dispozici skříňky v různém provedení, a to jak se zásuvkami, tak s dvířky. Se zásuvkovými skříňkami snadno a přehledně uskladníte kosmetiku i čisté ručníky.

Umyvadlová skříňka navíc zakryje sifon, který ve většině případů nevypadá nejlépe. Nemáte jinou možnost a musíte nebo chcete sifon nainstalovat tak, že bude přiznaný a viditelný? Pak si vyberte si z pestré nabídky kvalitních kovových sifonů, které vypadají luxusně a vydrží řadu let.

Koupelna

Skříně pod umyvadlo mohou ladit s interiérem koupelny.

5 tipů na koupelnový nábytek, který zajistí více místa

Pořiďte si koupelnový nábytek s praktickým členěním a vaše koupelna už nebude vypadat jako skladiště. Máme pro vás 5 typů na koupelnový nábytek, díky kterému získáte dostatek úložných prostor.

1. Zrcadlová skříňka nad umyvadlo

Kartáčky na zuby, holení i kosmetika, to vše můžete umístit do zrcadlové skříňky nad umyvadlo. Je praktická, nenápadná a hodí se i do menších koupelen.

2. Vozík s policemi na kolečkách

Nechcete zaplnit celou plochu koupelny velkými stabilními skříněmi? Pořiďte si dřevěný vozík na kolečkách, který v případě potřeby jednoduše přesunete na jiné místo v koupelně. Hodí se pro uložení ručníků, ale také dekorací či wellness doplňků – olejíčků, pěn do koupele a podobně.

3. Úložné boxy

Pořiďte si jednoduché plastové úložné boxy různých tvarů a už se vám nestane, že by se vaše kosmetika hromadila všude kolem. Budete mít vše potřebné na jednom místě, boxy navíc snadno schováte do skříně či na polici, případně si je s sebou vezmete na cesty.

4. Skříňky s posuvnými a vyklápěcími dvířky

Především u malých bytových koupelen může být umístění skříní s klasickými dvířky problematické. Řešením je moderní koupelnový nábytek s posuvným či vyklápěcím systémem otevírání, který vám přinese další centimetry navíc.

5. Skříně ke stropu se stoličkou

Nebojte se do koupelny zakomponovat i vysoké skříně, které sahají až ke stropu. Uložíte do nich vše, po čem sáhnete třeba jen dvakrát do roka. Některé vysoké skříně disponují i vestavěnou stoličkou, kterou snadno vysunete a dosáhnete tak i do horních pater.

Skříň do koupelny

Nebojte se vysokým skříní do koupelen.

I v malých koupelnách může být dostatek úložného prostoru pro vše potřebné, od kosmetiky po ručníky či malé elektrospotřebiče (fény, kulmy, holicí strojky). Stačí jen vybrat vhodnou sanitární techniku a koupelnu doplnit praktickým koupelnovým nábytkem.

publikováno: 30. 10. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.