Minerální podhledy se do domácnosti příliš nehodí


Minerální podhledy jsou vyrobeny na bázi minerální vlny, škrobu a také jílu. Množství dekorů minerál

Že podhledy umí udělat s interiérem divy je známo – zamaskují nevzhledné stropy, příliš vysoké se s jejich pomocí dají snížit a slouží také jako částečná izolace proti zbytečnému unikání tepla i nepříjemnému hluku. Podhledy ale neznamenají jen sádrokarton – na trhu jsou k dostání také minerální podhledy, s nimiž snadno vyřešíte například novou elektroinstalaci při rekonstrukci.

 

I když je sádrokarton stále jedničkou a tedy nejpoužívanějším materiálem, minerální podhledy v žádném případě nezaostávají. Do domácností se hodí ty s hladkým povrchem, na které snadno nanesete barvu, do komerčních prostor, případě garáží nebo sklepů pak můžete využít některé z kazet se speciální úpravou.

Co jsou minerální podhledy

Samotné desky, kazety a lamely minerálních podhledů jsou vyrobeny na bázi minerální vlny, jílu a škrobu. Díky tomu mají nízkou hmotnost a nejsou sprašné (na rozdíl od sádrokartonu). K dostání jsou v široké škále barev, tvarů a velikostí. Použít je můžete v domácnostech, ve společných prostorách panelových domů i ve veřejných a administrativních budovách. Zvolit lze variantu klasickou, jež bude nenápadná a nebude tak poutat pozornost, k dispozici jsou ale i zajímavější typy, jež skvěle doplní i designové vybavení bytu, protože množství dekorů je opravdu široké.

Jednoduchá instalace

Strop vytvořený z minerálních podhledů je složen z hliníkové nosné konstrukce (rastru). Hliníkové profily jsou variabilní – mohou mít různý tvar, šířku i barvu, a proto se nemusíte obávat, že by někam nezapadly, stačí jen vybrat to správné. Vše se zavěsí pod stávající strop, přičemž vznikne prostor, který lze využít k izolaci, vedení nové elektroinstalace i pro vylepšení osvětlení. Samotný rastr může, ale nemusí být vidět, případně se dá skrýt jen částečně.

Proč zvolit minerální podhledy

  • na rozdíl od sádrokartonu se při obrušování a řezání nepráší, nepořádek je tedy minimální
  • jsou estetické, hygienické a snadno omyvatelné
  • jednoduchá demontáž
  • snadný přístup k elektroinstalaci (u sádrokartonu se vytváří tzv. revizní dvířka, která však už narušují jednotný vzhled stropu)
  • dobra zvuková i tepelná izolace
  • požární bezpečnost a odolnost
  • možnost použití i do podmínek extrémní vlhkosti
  • rozměrová stálost, dlouhá životnost
  • nižší cena, než sádrokarton

V mnoha ohledech jsou minerální podhledy srovnatelné se sádrokarton, co je ale třeba vyzvednout, je právě jednoduchá montáž, kterou zvládne i naprostý laik: zde jednoznačně vedou minerální podhledy. Osvědčený sádrokarton se však do bytů hodí více, protože nevytváří tak chladný dojem. Hodí se tedy spíše pro garáže, sklepy a chodby, ale třeba i do domácího wellness nebo do koupelny, kde panují náročné podmínky.

publikováno: 15. 3. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.