G+

 

 

Minerální podhledy se do domácnosti příliš nehodí


Minerální podhledy jsou vyrobeny na bázi minerální vlny, škrobu a také jílu. Množství dekorů minerál

Že podhledy umí udělat s interiérem divy je známo – zamaskují nevzhledné stropy, příliš vysoké se s jejich pomocí dají snížit a slouží také jako částečná izolace proti zbytečnému unikání tepla i nepříjemnému hluku. Podhledy ale neznamenají jen sádrokarton – na trhu jsou k dostání také minerální podhledy, s nimiž snadno vyřešíte například novou elektroinstalaci při rekonstrukci.

 

I když je sádrokarton stále jedničkou a tedy nejpoužívanějším materiálem, minerální podhledy v žádném případě nezaostávají. Do domácností se hodí ty s hladkým povrchem, na které snadno nanesete barvu, do komerčních prostor, případě garáží nebo sklepů pak můžete využít některé z kazet se speciální úpravou.

Co jsou minerální podhledy

Samotné desky, kazety a lamely minerálních podhledů jsou vyrobeny na bázi minerální vlny, jílu a škrobu. Díky tomu mají nízkou hmotnost a nejsou sprašné (na rozdíl od sádrokartonu). K dostání jsou v široké škále barev, tvarů a velikostí. Použít je můžete v domácnostech, ve společných prostorách panelových domů i ve veřejných a administrativních budovách. Zvolit lze variantu klasickou, jež bude nenápadná a nebude tak poutat pozornost, k dispozici jsou ale i zajímavější typy, jež skvěle doplní i designové vybavení bytu, protože množství dekorů je opravdu široké.

Jednoduchá instalace

Strop vytvořený z minerálních podhledů je složen z hliníkové nosné konstrukce (rastru). Hliníkové profily jsou variabilní – mohou mít různý tvar, šířku i barvu, a proto se nemusíte obávat, že by někam nezapadly, stačí jen vybrat to správné. Vše se zavěsí pod stávající strop, přičemž vznikne prostor, který lze využít k izolaci, vedení nové elektroinstalace i pro vylepšení osvětlení. Samotný rastr může, ale nemusí být vidět, případně se dá skrýt jen částečně.

Proč zvolit minerální podhledy

  • na rozdíl od sádrokartonu se při obrušování a řezání nepráší, nepořádek je tedy minimální
  • jsou estetické, hygienické a snadno omyvatelné
  • jednoduchá demontáž
  • snadný přístup k elektroinstalaci (u sádrokartonu se vytváří tzv. revizní dvířka, která však už narušují jednotný vzhled stropu)
  • dobra zvuková i tepelná izolace
  • požární bezpečnost a odolnost
  • možnost použití i do podmínek extrémní vlhkosti
  • rozměrová stálost, dlouhá životnost
  • nižší cena, než sádrokarton

V mnoha ohledech jsou minerální podhledy srovnatelné se sádrokarton, co je ale třeba vyzvednout, je právě jednoduchá montáž, kterou zvládne i naprostý laik: zde jednoznačně vedou minerální podhledy. Osvědčený sádrokarton se však do bytů hodí více, protože nevytváří tak chladný dojem. Hodí se tedy spíše pro garáže, sklepy a chodby, ale třeba i do domácího wellness nebo do koupelny, kde panují náročné podmínky.

publikováno: 15. 3. 2013
přečteno: 1297×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...