G+

 

 

Moderní obklady do koupelny, to jsou i neobvyklé materiály


Moderní obklady do koupelny, to jsou i neobvyklé materiály

Když se řekne koupelna, vybaví se mnohým kromě nezbytných součástí, které představuje například vana, sprchový kout či umyvadlo, i obklady do koupelny podílející se na celkovém vzhledu a atmosféře místnosti. To je stejně důležité jako její praktičnost. Jaké obklady do koupelny jsou aktuálně žádané a reprezentují trendy ve světě koupelnového designu?

Moderní obklady do koupelny posouvají mimo jiného i hranice v otázkách použitého materiálu. I když zájem o keramické obklady do koupelny neutuchá, do popředí veškeré pozornosti designérů i uživatelů se postupně dostávají i typy materiálů, u nichž by se dříve využití pro obklady do koupelny víceméně nepředpokládalo. Není proto nyní nic neobvyklého, jsou-li obklady do koupelny vyhotoveny například ze skla nebo plastu. Tento trend plyne z častých požadavků na lesklé povrchy, které jsou jedním ze symbolu moderně pojatého prostředí, protože vypadají luxusně a elegantně a navíc jsou nástrojem, jak daný prostor optickými klamy měnit a uzpůsobovat. Obklady do koupelny jsou v dnešní době zkrátka prostředkem k tomu, jak koupelně vdechnout jedinečný a osobitý styl.

Moderní obklady do koupelny a materiál

Už výše bylo nastíněno, že moderní obklady do koupelny nabízejí nápadité řešení mimo jiného i s přihlédnutím na materiály, z nichž jsou vyráběny. Obecně jsou materiály a jejich kombinace v rámci vybavení celé místnosti jedním z poznávacích znamení moderní koupelny, je tedy jasné, že i obklady do koupelny a jejich textury, povrchy či vzory doznaly postupem času mnohých změn. Opravdovou lahůdkou v tomto ohledu je využití kamene či již zmiňovaného skla nebo plastu pro obklady do koupelny. V zahraničí se designéři shodují na tom, že materiálem budoucnosti pro obklady do koupelny nebo i dlažbu je kov (nerez, měď a bronz).

„Skleněné obklady do koupelny jsou považovány za nadčasové, protože je možné kombinovat je v nepřeberném množství variant.“

Trendy obklady do koupelny přináší inovaci v užívaných rozměrech

Nejen materiálový parametr rozšířil své hranice. I v otázkách rozměrů jednotlivých obkladů se více experimentuje. Jednoznačným hitem jsou obklady do koupelny velkých formátů. Ani malé však z koupelen nemizí, dokážou totiž velké formáty skvěle doplnit. Výrazné rozměrové kontrasty jsou žádané stejně jako například ty barevné. Velkých formátů se nemusí bát ani majitelé malých koupelen. S vhodně zvolenou texturou a barvou nestandardní rozměr obkladů nevelkému prostoru nijak neublíží, právě naopak. Co se týče uspořádání, v moderní koupelně se mimo výše uvedeného často nachází i mozaiky sloužící pro zvýraznění nějakého prvku, například umyvadla, zrcadla, osvětlení nebo vany. Aktuální záležitostí jsou i listely nápaditých dekorů, tvarů a povrchových úprav.

Moderní obklady do koupelny dokážou naplnit představy o prostoru, ve kterém převládá smysl pro detail a neotřelost. Jejich rozměry, povrchy, barvy, dekory, vzory a textury jsou nástrojem, jak vzhled koupelny co nejvíce přizpůsobit požadavkům uživatelů. Co se týče barev, jsou v současné době upřednostňovány obklady do koupelny přírodních odstínů (béžová, bambusová, zelená, kávová, písková apod.), avšak vzhledem k širokému záběru pojmu „moderní obklady do koupelny“ lze využívat obklady do koupelny v barvách sytých i méně výrazných, a to v rámci celého barevného spektra. Trendy obklady do koupelny spoléhají na nevšední kombinace a uspořádání. 

 

publikováno: 6. 10. 2011
přečteno: 10798×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...