Moderní obklady do koupelny, to jsou i neobvyklé materiály


Moderní obklady do koupelny, to jsou i neobvyklé materiály

Když se řekne koupelna, vybaví se mnohým kromě nezbytných součástí, které představuje například vana, sprchový kout či umyvadlo, i obklady do koupelny podílející se na celkovém vzhledu a atmosféře místnosti. To je stejně důležité jako její praktičnost. Jaké obklady do koupelny jsou aktuálně žádané a reprezentují trendy ve světě koupelnového designu?

Moderní obklady do koupelny posouvají mimo jiného i hranice v otázkách použitého materiálu. I když zájem o keramické obklady do koupelny neutuchá, do popředí veškeré pozornosti designérů i uživatelů se postupně dostávají i typy materiálů, u nichž by se dříve využití pro obklady do koupelny víceméně nepředpokládalo. Není proto nyní nic neobvyklého, jsou-li obklady do koupelny vyhotoveny například ze skla nebo plastu. Tento trend plyne z častých požadavků na lesklé povrchy, které jsou jedním ze symbolu moderně pojatého prostředí, protože vypadají luxusně a elegantně a navíc jsou nástrojem, jak daný prostor optickými klamy měnit a uzpůsobovat. Obklady do koupelny jsou v dnešní době zkrátka prostředkem k tomu, jak koupelně vdechnout jedinečný a osobitý styl.

Moderní obklady do koupelny a materiál

Už výše bylo nastíněno, že moderní obklady do koupelny nabízejí nápadité řešení mimo jiného i s přihlédnutím na materiály, z nichž jsou vyráběny. Obecně jsou materiály a jejich kombinace v rámci vybavení celé místnosti jedním z poznávacích znamení moderní koupelny, je tedy jasné, že i obklady do koupelny a jejich textury, povrchy či vzory doznaly postupem času mnohých změn. Opravdovou lahůdkou v tomto ohledu je využití kamene či již zmiňovaného skla nebo plastu pro obklady do koupelny. V zahraničí se designéři shodují na tom, že materiálem budoucnosti pro obklady do koupelny nebo i dlažbu je kov (nerez, měď a bronz).

„Skleněné obklady do koupelny jsou považovány za nadčasové, protože je možné kombinovat je v nepřeberném množství variant.“

Trendy obklady do koupelny přináší inovaci v užívaných rozměrech

Nejen materiálový parametr rozšířil své hranice. I v otázkách rozměrů jednotlivých obkladů se více experimentuje. Jednoznačným hitem jsou obklady do koupelny velkých formátů. Ani malé však z koupelen nemizí, dokážou totiž velké formáty skvěle doplnit. Výrazné rozměrové kontrasty jsou žádané stejně jako například ty barevné. Velkých formátů se nemusí bát ani majitelé malých koupelen. S vhodně zvolenou texturou a barvou nestandardní rozměr obkladů nevelkému prostoru nijak neublíží, právě naopak. Co se týče uspořádání, v moderní koupelně se mimo výše uvedeného často nachází i mozaiky sloužící pro zvýraznění nějakého prvku, například umyvadla, zrcadla, osvětlení nebo vany. Aktuální záležitostí jsou i listely nápaditých dekorů, tvarů a povrchových úprav.

Moderní obklady do koupelny dokážou naplnit představy o prostoru, ve kterém převládá smysl pro detail a neotřelost. Jejich rozměry, povrchy, barvy, dekory, vzory a textury jsou nástrojem, jak vzhled koupelny co nejvíce přizpůsobit požadavkům uživatelů. Co se týče barev, jsou v současné době upřednostňovány obklady do koupelny přírodních odstínů (béžová, bambusová, zelená, kávová, písková apod.), avšak vzhledem k širokému záběru pojmu „moderní obklady do koupelny“ lze využívat obklady do koupelny v barvách sytých i méně výrazných, a to v rámci celého barevného spektra. Trendy obklady do koupelny spoléhají na nevšední kombinace a uspořádání. 

publikováno: 6. 10. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.