Moderní technologie vytvoří z koupelny vysoce komfortní místnost


Moderní technologie vytvoří z koupelny vysoce komfortní místnost

Koupelna už není jen praktickou místností, která slouží k provozování nutné hygieny. Je také místem, kde lze relaxovat a obnovovat síly. Není proto nikterak zvláštní, když se v koupelně objevují moderní technologie a elektronika, která mnohé usnadní a zpříjemní. Hi-tech koupelna není jen výmyslem designéru, je dostupná pro všechny. Čím vším si můžete v dnešní době koupelnu vybavit?

Představte si, že se vám vana začne napouštět vodou v požadované teplotě a v žádaný čas, aniž byste se o to museli jakkoliv zasadit. A navíc – pobyt v ní vám zpříjemní sledování zabudované televize. I toho lze v koupelně dosáhnout využitím technologií dnešní doby. Automatické a programovatelné jednotky ovládající baterie, splachování záchodu či také rádia, televize a přehrávače, tím vším a mnohým dalším lze koupelnu v dnešní době obohatit.

Hi-tech koupelna – základem je televize nebo rádio

Ač se to ještě nedávno mohlo zdát nemožné, součástí moderní koupelny může být televize, a to buď zabudovaná ve stěně vany nebo třeba jako LCD panel přímo ve sprše, případně kdekoliv na zdi. Vodotěsné televize jsou snadno k dostání a některé jsou navrženy navíc tak, aby ve vypnutém stavu vypadaly jako zrcadlo. Stejným způsobem je možné vybavit koupelnu rádiem, které může být též zabudované, nebo lze dokoupit speciálně upravené, co je možné jednoduše zavěsit třeba na vanovou baterii. Nejen rádio je ale možné poslouchat při sprchování či koupeli. Speciální dockovací stanice umožní připojit vlastní mp3 přehrávač, aby byl požitek z oblíbené hudby co nejvyšší.

Stylové technologické doplňky do vany i k záchodu

Nejen k zábavě však moderní technologie určené do koupelen přispějí. Jejich využití může zvýšit komfort a pohodlí při užívání této nezbytné místnosti. Chcete-li takového vylepšení obydlí dosáhnout i vy, můžete si pořídit například vanu se zabudovaným LCD displayem, na kterém si můžete volit teplotu vody či intenzitu průtoku apod. WC lze opatřit elektronicky řízeným prkénkem, které se po použití toalety samo sklopí. Netřeba ani připomínat bezdotykové baterie řízené senzory či dálkově ovládané osvětlení.

Moderní koupelna funkční i praktická

Trendy technologické prvky však nemusí sloužit pouze ke zpříjemnění pobytu ve sprše nebo vaně. Mohou být i vysoce praktické. Příkladem za vše je určitě baterie s malým displayem, na němž se ukazuje aktuální spotřeba vody. U některých typů je možné nastavit okamžitý přepočet na konkrétní měnu nebo zastavení proudu po zdolání navolené hodnoty spotřeby. S moderními technologiemi v koupelně je proto možné i šetřit a zefektivnit její používání.

Zařízení koupelny je možné volit nejen podle vzhledu (jako například neobvyklé koupelnové doplňky, o nichž se můžete dočíst spoustu zajímavostí ZDE), ale také podle míry funkčnosti a komfortu. Máte-li obecně rádi výdobytky dnešní doby, pak vás jistě popisované doplňky nadchly. Příjemným zjištěním je navíc fakt, že je možné je ve specializovaných tuzemských koupelnových studiích celkem bez problémů sehnat.

publikováno: 2. 2. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.