PR článek

Moderní typy postelí a jejich výhody


kovana-postel-siracusa-0447_4

Chcete si v noci pořádně odpočinout? Pořiďte si kvalitní postel. Projděte si přehled nejprodávanějších druhů s jejich hlavními výhodami.

 

 

 

 

Klasické i atypické dvoulůžko

Manželské dvoulůžkové postele si běžně pořizují i jednotlivci, kteří touží po spánku na větší ploše. Standardní dvoulůžka pro klasické matrace mají velikost 180×200 cm. Seženete i širší variantu 200×200 cm, nebo naopak užší, pro matraci 160×200 cm.

Podtypem běžného dvoulůžka je tzv. královská postel. Bývá vyšší a celkově robustnější s majestátním vzhledem. Designéři je navrhují tak, aby k sobě měly páry co nejblíž. Představují tedy ideální řešení třeba pro novomanžele. 

Na největším lůžku pravděpodobně lehávali kalifornští králové. California king se totiž jmenuje nejširší postel na světovém trhu.

manzelska-postel-s-rostem-160x200-cerna-textilni-kuze-mikel_1

Výhody dvoulůžek

  • výhodnější cena oproti jednolůžkovým postelím
  • více prostoru
  • výběr z několika velikostí

Před koupí postele si dobře proměřte prostor. Ideálně by mělo zbýt alespoň 0,5 metru místa ze všech tří volných stran. Pokud tomu tak není, zvažte pořízení výklopného dvoulůžka na míru. 

Pro děti


Menší děti milují atypické postele. Hitem je tvar autíček, pro malé princezny potom zakrytí nebesy. U atypických modelů však hrozí, že se rychle okoukají. Proto počítejte s tím, že jde o řešení na kratší dobu.

Starším dětem většinou stačí klasické jednolůžko, které může být o něco nižší než běžná postel – cca 40 cm. Potěší vás široká nabídka a dlouhá životnost, většinou po celou základní i střední školu.

Pro seniory

Postele pro seniory by měly být zvýšené na cca 60 cm od podlahy. Výšku doladíte i vyšší matrací. Starší lidé ocení také manuálně nebo elektronicky polohovatelný rošt. Usnadňuje vstávání, zabraňuje bolestem zad a pomáhá předcházet proleženinám.

S úložným prostorem


Postele s úložným prostorem ve formě výsuvných šuplíků nebo vyklápěcích roštů užijete kromě spánku i k uložení ložního prádla nebo oblečení. Existují i různé designově řešené typy, například pro milovníky knih. Ti mohou rovnou po probuzení sáhnout do poličky po oblíbené četbě, aniž by vstávali.

Válenda

Válendy patří mezi všestranné kusy nábytku. Hodí se na spaní, sezení i lenošení do všech místností bytu. Matrace bývá součástí čalounění. Proto hlídejte, aby byla dostatečně vysoká a pohodlná. Poznáte to podle dobrého odpružení matrace. Pokud je příliš tvrdá, pravděpodobně se na ní moc dobře nevyspíte.

Výhody válendy:

  • všestrannost, ideální pro návštěvy
  • úložný prostor
  • nízká cena
  • šetří místo

Sledujte také druh materiálu

Dřevo

Masivní dřevo obecně patří mezi nejkvalitnější materiály nábytku. Je ekologické, krásně voní a vydrží léta. Chcete-li ušetřit, zaměřte se na měkčí dřevo, jako je smrk nebo borovice. Tvrdší typy dřeva, jako buk, bříza či dub, jsou sice dražší, ale vynikají vyšší odolností a nádhernou texturou. 

Kov

 

Nábytek z kovu se díky modernímu designu těší stále větší oblibě. Svědčí mu i kombinace se dřevem. Výhodou kovových postelí bývá nízká hmotnost, originální vzhled, dlouhá životnost, snadná údržba a vhodnost pro alergiky.

Lamino

Lůžka z dřevotřísky ošetřená laminátovou fólií imitují různé druhy dřevin. Na výběr máte z množství barev, stylů zpracování a tvarů postelových rámů. S pravidelnou údržbou vám moderní nábytek z lamina vydrží dlouhé roky. K hlavním výhodám patří nižší pořizovací cena, stálobarevnost a snadná údržba povrchu.

Čalounění

Čalouněná lůžka jsou pohodlná a příjemná na dotek. Nabízí většinou i velký úložný prostor. Nevýhodou je, že se v čalounění drží více prachu, roztočů a plísní, což z něj dělá hrozbu pro alergiky a astmatiky. Řešením je pravidelné čištění postele mokrou cestou.

Pokud toužíte po nadčasovosti a originálním designu, zvolte postel s koženým čalouněním. Kůže působí luxusním dojmem, je odolná, měkká a snadno ji otřete vlhkým hadříkem. Barvu kůže jednoduše sladíte s odstínem výmalby a ostatními barvami v ložnici. 

publikováno: 31. 1. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.