Monoklimatická lednička nabízí spoustu místa pro dobroty. Ale bez mrazáku


Fotolia_60485250_XS (1)

Monoklimatická chladnička nabízí tolik místa pro všechny dobroty! Jeden velký vnitřní prostor pojme vše, co je potřeba pro přípravu snídaně, oběda a večeře. Místo se najde pro zdravé svačiny a zdravé nebo nezdravé mlsání. V kuchyni zabírá málo místa proto, že v ní chybí mrazák. Pokud je ale umístěný samostatně nebo není vůbec potřeba, pak je monoklimatická lednička dalším praktickým spotřebičem.

 

Někdy není jiná možnost, než se uskromnit. Své o tom ví studenti na kolejích, nájemníci v garsonkách nebo chataři . Umí využít bezezbytku každé volné místo a v zaříení se snačně uskromnit. Pomáhá v tom třeba chytrá volba vybavení. Zrovna monoklimatická lednička slouží jako skvělý příklad.

Jaká je monoklimatická chladnička

Rozdíl mezi klasickou a monoklimatickou ledničkou se dá poznat na první pohled i zvenčí. Prozradí ji menší rozměry. Neskrývá se v ní totiž mrazicí box a většinou ani prostor na uložení zeleniny. Hlavní skříň zabírají jen poličky. Není ale pravidlem, že by monoklimtické chladničky byly menší než tradiční kombinované. Na trhu jsou i vysoké prostorné lednice s výškou kolem 190 centimetrů a objemem téměř 400 litrů.

Ať už máte samostatný mrazicí box nebo jednoduše mrazák nevyužijete, pak se nabízí monoklimatické lednice. Vložíte do ní velké množství potravin, které se nebude muset nikde tísnit a lehce se najde to, co je zrovna potřeba.

Jak vybrat chladničku s monoklimatickým prostorem

U monoklimatických lednic chybí kompresor. To je příčinou jejich velmi nízké hlučnosti (jen kolem 30dB), o to větší pozornost je pak potřeba zaměřit na chladicí systém.

Ten ale nedokáže zázraky a při okolních vysokých teplotách nelze očekávat maximálně ledový obsah. Pokud se teplota pohybuje v pokojovém standardu, potom se prostředí v lednici většinou pohybuje v rozmězí 0 – 6 °C. V horkých letních dnech tak může být lednice nastavena na maximální výkon, ale nápoje stejně nebudete vytahovat ledově vychlazené.

Ostatně letní parna těmto lednicím nevyhovují ani pro běžný prvoz. Teploty nad 25°C většinou snižují výkon malých monoklimatických chladniček už docela znatelně.

Další parametry ovlivňují individuální požadavky: velikost, police, otevírání dveří, barva a další.

Místo pro monoklimatické ledničky

Monoklimatické lednice se objevují v pokojích, kde by klasické lidnice neobstály. V kancelářích, ložnicích a obývacích či hotelových pokojích je totiž potřeba klid bez hluku z domácích spotřebičů. A to je příležitost pro malou ledničku, která nevydává hluk a nešíří ani žádné vibrace. Tichý chod jde na vrub absenci kompresoru, jež je u klasických lednic hlavním zdrojem zvukových projevů.

Minibar - mini moniklimatická lednice skvělá k chlazení drinků

Monoklimatické ledničky už dlouho patří mezi produkty výrobců, které mají upoutat pozornost nakupujících v místě prodeje výrobků. Box s jogurty nebo chlazenými nápoji tak není nic jiného, než monoklimatická lednice.
To může posloužit jako inspirace pro vylepšení domácího baru. K sehnání jsou totiž monoklimatické lednice v malých velikostech, jež pojmou jen několik lahví či plechovek pití a mohou být postaveny na pultu, baru nebo stole.

Právě takto si získaly další z označení. Říká se jim totiž i minibary, což jasně udává obor jejic působnosti.
Monoklimatické lednice usnadňují chlazení dortů nebo zákusků. Pokud jste si zamilovali přípravu sladkých dobrot pro rodinu nebo i širší okolí, pak v lednici s velkým prostorem najdete přesně to, co v kuchyni ještě chybělo a možná jste o tom ani netušili.

Domácí vinotéka

Podobně jako malá monoklimatická lednice vypadá domácí vinotéka. Liší se ale prosklenými dveřmi, přes něž je viditelná sbírka lahví oblíbeného vína. Kromě toho, že vinotéky slouží jako ochrana před UV zářením, je v ní udržována konstatní teplota a u většiny vinoték nechybí ani antivibrační systém.

Propracovanější vinotéky si dokonce poradí s různými druhy vín, pro které se hodí odlišná teplota. Jejich interiér je rozdělený na zóny o různé teplotě a vyhoví tak všem typům vín. K jídlu nebo pro degustaci s přáteli bude víno vždy v těch nejlepších podmínkách, aby vynikly jeho specifické vlastnosti.

Rádce: Jak vybrat monoklimatickou ledničku

Na základní vybavení domácnosti je třeba mít vysoké nároky a vybrat tak ty nejlepší spotřebiče, které nebude třeba po krátké době měnit a kupovat zase nové. Pokud se skutečně obejdete bez mrazáku a volba monoklimatické lednice je definitvivní, pak se zaměřte hlavně na následující záležitosti:

  • Rozhodování mezi volně stojící a vestavěnou lednicí nejsou nijak zásadní. Důležitý je ale fakt, že vestavěné mívají menší kapacitu a i když díky tomu produkují méně hluku, ten, který z nich vychází, rezonuje o okolní skříně.
  • O tom, jak budete při používání lednice spokojení, rozhoduje vnitřní objem, rozmístění polic a další přidané přihrádky.
  • V lednici by měl mít každý člen rodiny 50 až 70 litrů. Podobně se lze orientovat i při výběru mrazničky, kde počítejte s 20 litry na osobu. Hodnoty jsou ale jen orientační, protože každý má jiné nároky.
  • Moderní ledničky disponují řadou funkcí, které usnadní a zpříjemní život. Dají se přepnout do režimu „dovolená," když odcestujete na rekreaci, mají začleněný speciální prostor pro uchování zeleniny a čerstvých potravin a další.

Jeden velký prostor na všechny potraviny není vůbec špatný. Ideální řešení pro využití v malých bytech, na kolejích, v kancelářích a třeba i na chatách. Monoklimatická chladnička rozhodně není zbytečným spotřebičem.

Lednice jako důležitá součást bydlení:

publikováno: 10. 3. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.