Mozaika do koupelny dodá místnosti originální vzhled


Fotolia_41699351_XS

Ať už zařizujete koupelnu novou, nebo jen renovujete tu stávající, pak určitě přemýšlíte, jakým způsobem upravit zdi, aby byly hezké, ale zároveň praktické. Místo klasických obkladů můžete využít třeba skleněnou, keramickou či kamennou mozaiku, která dokáže s místností doslova zázraky. V dnešním článku si tuto možnost představíme.

Fádní a nudné koupelny nechte minulosti. Dnes už máte k dispozici mnoho materiálů, které tolik oblíbenou místnost promění v oázu klidu a pohody, v níž budete moci relaxovat celé hodiny. Záleží jen na vás, jakou atmosféru koupelně vetknete. Pomoci k tomu může právě správně zvolená mozaika do koupelny, co je stále trendy a umožňuje popustit uzdu fantazii.

Mozaika do koupelny je kreativní

Malé kostičky lepené těsně vedle sebe jsou záležitost, kterou znali už naši předkové. Její historie sahá daleko a první stěny pokryté mozaikou se objevovaly už před 5000 lety. Pokrok ale nelze zastavit, a tak v současnosti je aplikace rychlejší a pohodlnější s množstvím variant. Jen materiál zůstává stejný - převážně keramický. Skleněná nebo kamenná mozaika do koupelny je lidstvu známa o něco kratší dobu. Z praktického hlediska mozaika do koupelny rozhodně patří. Snadno se omývá a lze jí obložit i oblé plochy, což je její hlavní výhoda oproti klasickým obkladům.

115474820_8c330d7727

Pokud nechcete obložit celé zdi mozaikou, pak se nabízí moderní řešení. Vytvořte s její pomocí pouze grafické prvky. Hodí se kupříkladu kolem vany nebo zrcadla. Nezapomeňte ale vše sladit s výmalbou, aby byl výsledek perfektní. S tím souvisí další velká přednost: mozaiku lze dostat v nejrůznějších barevných odstínech, a kombinovat ji tak můžete podle vašeho gusta. Z několika variant si pak zvolíte i požadovanou velikost jednotlivých dílků. Trendem poslední doby jsou centimetrové čtverce.

Keramická, skleněná nebo kamenná mozaika?

Neumíte se rozhodnout mezi třemi základními materiály? Pak vězte, že výběr je daleko širší: existují mozaiky mramorové, kovové, dřevěné, a protože žijeme v "době plastové", pak v sortimentu speciálních prodejen najdete i tento materiál. Kromě dřevěné mají jednu společnou vlastnost, pro niž jsou tolik oblíbené – snadno se udržují. Prahnete-li po absolutní výjimečnosti, sestavte si ozdobné vzorceperlových, kokosových či aluminiových prvků. Při výběru ale berte ohled na místo, kam dekorace přijde: dřevěná se do koupelny příliš nehodí a zapadne spíše v interiéru chaty. K dokonalosti je třeba doladit i detaily, mezi které bezesporu patří spárovací hmota. Tu vyberte nejlépe v barvě mozaiky do koupelny, aby nepůsobila jako rušivý element.

3058090219_9a709ae65e

Ani po dlouhých letech se funkce mozaiky nezměnila. Má především za úkol zútulnit prostředí, v němž žijeme, a v neposlední řadě lahodit oku. V současné době ale oceňujeme i praktičnost takového povrchu. Mozaika zkrátka nestárne a v interiérech bude mít své místo pravděpodobně vždy, nejen v koupelně, ale také v kuchyni.

 

publikováno: 13. 7. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.