Nafukovací křesla, postele a matrace – nábytek, co zachrání místo


Fotolia_24647404_XS

Tradiční problém malých bytů – kam uložit návštěvu, která nemusí být ani moc početná? Přátelé se bez problémů poskládají na pohovku a křesla, s rodinou to už bývá horší. Dopřát komfort ale nemusí být složité a už vůbec ne drahé. I v menších prostorách se dá využít nafukovacího nábytku. Jako provizorní řešení překvapivých situací je skvělý. Ocení jej ale třeba i děti v pokojíčcích.

 

Nafukovací matrace pohodlí vlastní postele pravděpodobně nenahradí, avšak pro několik přespání nebo odpolední lenošení bude dostačující. Stejně tak je to i s nafukovacími křesly, která se často využívají jako doplněk do dětských pokojů.

Jak vybrat nafukovací matrace?nafuk

Materiál a povrchová úprava je ve většině případů shodná – pevná a jen těžko poškoditelná hmota, která je navíc ještě pokryta semišovou vrstvou, aby byla příjemnější.

Samotné postele a matrace se pak liší nejen ve velikosti a barvě:

  • výška postele
  • propracovanost konstrukce (rozdělení komor)
  • jednolůžko / dvojlůžko
  • polohovatelnost

Některé z nafukovacích postelí jsou dokonce použitelné tak, že se do nich dá vložit matrace a lze je tak využít dlouhodobě pro pohodlný a kvalitní spánek. Speciálním druhem jsou pak nafukovací postele pro děti, které se však doporučují jen jako provizorní rešení.

Nafukovací matrace a využití: Matrace se nemusí používat jen na rovné podlaze. Své místo mají také při kempování a turistice, při dlouhých cyklistických výletech, kdy je potřeba přespat. Vodě odolává snadno, proto se nemusíte obávat ani namáhavějších podmínek.

Nafukovací křesla

Obrovským trendem posledních let byl tzv. fatboy označovaný také za sedací pytel. Stylový doplněk se hodí kamkoliv do bytu, jeho údržba je snadná a chvilky strávené v jeho náruči patří mezi nejpříjemnější části dne.

Populární nafukovací křesla mají dispozice interiérů sportovních vozů a mohou tak být součástí obývacích pokojů, pracoven či heren.
Do dětských pokojů pak patří ty barevné, u nich nevadí nějaká ta šmouha od barviček. Oblíbené jsou i motivy známých postav z filmů a seriálů.

Nafukovací nábytek se už rozhodně neřadí do kategorie méněcenného. Jeho cena je i tak příznivá, a pokud u vás někdo přespává jen několikrát do roka, pak je ideálním řešením. Kromě toho také ušetří mnoho místa, které se tak může využít efektivněji.
Nafukovací křesla, matrace nebo pohovky jsou také oblíbeným vybavením dětských pokojů. Nehrozí u nich zranění o ostré hrany a děti se na nich vyřádí do sytosti.

publikováno: 31. 1. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.