Nejvhodnější WC sedátko pro vaši toaletu


Interiér koupelny Alca plast

Pokud vás při používání toalety trápí značné nepohodlí, je načase pořídit nové WC sedátko. Můžete mít sebekvalitnější toaletní místu, špatným výběrem sedátka však zhoršíte komfort při sezení a často i snížíte estetický dojem koupelny. Výrobci sanitární techniky proto usilují o neustálé zdokonalování svých výrobků a novinky představují také v oblasti sortimentu WC sedátek. Moderní záchodová prkénka nestudí, díky hydraulické brzdě nebouchají, mají antibakteriální úpravu a často díky potisku i luxusně vypadají.

Studené prkénko? Pořiďte WC sedátko z duroplastu

Nemůžete vystát nepříjemný pocit při dosednutí na studenou plochu sedátka? Pak máte s největší pravděpodobností levné prkénko vyrobené z polypropylenu. Pokud jej vyměníte za WC sedátko z duroplastu, bude se vám na toaletu usedat mnohem lépe. Duroplast je moderní materiál, který se v odvětví sanitární techniky používá již řadu let a odpovídá požadavkům nejnáročnějších klientů.
Duroplast je na rozdíl od nejlevnějších plastových materiálů tepelným izolantem. Během výroby po tepelném zpracování vytvrdne a na změnu okolní teploty reaguje jen minimálně. Právě z toho důvodu je duroplast pro výrobu WC sedátek jako stvořený. Zajistí pohodlí při dosedání na prkénko i ve studenějších koupelnách. Současně je tvrdý a odolný vůči poškrábání, proto bude na vaší toaletě dobře sloužit řadu let.

Hydraulická brzda – konec otloukání keramické mísy

Pokud máte na své toaletě WC sedátko z levnější řady, jistě si dokážete vybavit nepříjemný zvuk jeho bouchnutí do mísy. U levných sedátek se můžete snažit sebevíc, ale i při pečlivém zacházení zkrátka jednou za čas sedátko z mírné výšky upustíte. Nutnost opatrné manipulace s WC sedátkem zhoršuje komfort při manipulaci, navíc opakované otloukání keramické mísy znatelně snižuje její životnost.
Výrobci moderních WC sedátek se s tímto neduhem už dávno vypořádali. Na trhu naleznete řadu záchodových prkének vybavených hydraulickou brzdou. Obsahují mechanismus v pantu sedátka a víka, který zajistí plynulé a především tiché sklopení. Bez obav můžete prkénko upustit i z maximální výšky, žádné bouchnutí ale nečekejte. Na sedátko s hydraulickou brzdou si velmi rychle zvyknete, což si uvědomíte při nejbližší návštěvě svých známých, kteří tuto vychytávku ještě nemají.

WC sedátko by mělo být z kvalitního materiálu

WC sedátko s potiskem

Při výběru nového záchodového prkénka vybírejte nejen podle konstrukčního provedení a materiálu, zaměřte se také na jeho vzhled. Pokud vás začala nudit tradiční bílá sedátka, vyberte si jiný odstín nebo rovnou WC sedátko s potiskem. Výrobci sanitární techniky se stále častěji zaměřují i na estetickou stránku svých výrobků a chtějí zákazníkům vyjít maximálně vstříc.
Květinové, přírodní či abstraktní modely jsou u sedátek s potiskem nejoblíbenější. Neméně oblíbená jsou jednobarevná sedátka v mnoha odstínech, nejčastěji béžových, krémových, žlutých či šedých. Skvěle se doplňují s konkrétním prostorem koupelny či toalety.

Antibakteriální úprava

Jen málokteré předměty v domácnosti mají na sobě tolik bakterií, kolik se jich nachází na záchodovém sedátku. I při pravidelném čištění a dezinfekci se už po jednom spláchnutí bakterie začnou opět množit. S tímto problémem se lze alespoň částečně vypořádat pořízením moderních WC sedátek opatřených speciální antibakteriální úpravou. Při výrobě se na povrch sedátka nanáší vrstva sloučenin stříbra, díky které se množství bakterií na sedátku prokazatelně snižuje.

Pokud si uvědomíte, kolikrát denně prostor toalety navštívíte a jak často s WC sedátkem manipulujete, je nákup nejlevnějšího dostupného modelu zbytečným sebetrýzněním. Jednorázová investice do kvalitního prkénka z duroplastu s hydraulickou brzdou a antibakteriální úpravou se vždy vyplatí. Pokud byste přece jen chtěli na WC sedátku ušetřit a pořídit základní model z polypropylenu, volte produkt od ověřených výrobců. Poskytne vám dobrou kvalitu za výhodnou cenu a vydrží mnoho let bez viditelného opotřebení. Velký komfort při používání ale nečekejte.

publikováno: 28. 11. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.