Netradiční techniky zdobení vajíček, o kterých jste možná neslyšeli


velikonoce0

Pokud se těšíte na Velikonoce a na s nimi spojené zdobení vajíček, naučte se nové techniky barvení a dekorování, které zaujmou nejednoho koledníka. Klasika určitě nikdy neomrzí a tradiční zdobení vajíček voskem, slupkami od cibule nebo barvami na vejce je jedinečné. Pokud ale tyto postupy doplníte o alternativní a méně známé, bude výsledek vypadat mnohem lépe. Máme pro vás několik tipů na netradiční techniky zdobení a barvení vajíček, které jsme vyzkoušeli a zaujali nás.


Zdobení vajíček tabulovou barvou

Velmi originální technika barvení vajíček spočívá v jejich natření speciální tabulovou barvou. Není to těžké a výsledek je efektní. Před samotným barvením vajíčka očistěte a odmastěte. Je na vás, použijete-li vejce vyfouknutá nebo vařená, jejich následnou konzumaci ale nedoporučujeme.

Pořiďte si speciální barvu na tabuli a důkladně ji štětcem na vajíčka naneste. Po zaschnutí jsou připravena k malování křídou. To můžete svěřit i svým dětem. Vyfouknutá vejce vám při opatrném zacházení vydrží roky a nápisy a obrázky na nich můžete každé Velikonoce obměňovat. Křídu na vajíčkách s tabulovou barvou totiž jednoduše smyjete.

Čtěte také: staré netradiční velikonoční zvyky

Krásná vajíčka, která se třpytí

Zdobení vajíček třpytkami je snadné, rychlé a levné, výsledný efekt přesto stojí za to. Třpytící se vajíčka různých barev se krásně lesknou, odráží světlo a mezi jinými vajíčky nádherně vyniknou. Pro zdobení vajíček třpytkami si pořiďte kvalitní vejce, třpytky různých barev a tekuté nebo raději tuhé lepidlo.

Na vajíčka lepidlo „napatlejte“ a ve třpytkách je obalte. Další možností je vajíčko nabarvit a lepidlem nakreslit různé tvary nebo ornamenty. Třpytky pak budou držet jen na místech s lepidlem a barvená vajíčka budou zajímavě doplňovat.

Lepení třpytek

Barvení vajíček akrylovými barvami

Barvení vajíček se provádí různými metodami s využitím rozličných barev. Vajíčka nemusíte do barvy namáčet, barvu můžete nanést na vajíčka pomocí štětce. Pořiďte pěkná velká bílá vejce a rovnými tahy vyvářejte na vajíčku barevné pruhy. Výsledek může vypadat třeba takhle:

 Netradiční barvení vajíček

Zdobení vajíček z polystyrenu

Chcete mít velikonoční vajíčka, která se nerozbijí ani nezkazí? Pak sáhněte po polystyrenových vejcích, která jsou k zakoupení v květinářstvích a hobby marketech. Zdobení vajíček z polystyrenu je vhodné i pro děti, jelikož vydrží i hrubší zacházení. Na polystyrenová vejce můžete různé dekorace lepit, od korálků pře krajky až po látky různých barev.

Dekorování polystyrenových vajec

Barevné přechody pomocí bavlnek

Ke zdobení vajíček můžete použít nejrůznější materiály. Pořiďte si bavlny tří až pěti odstínu a začněte je omotávat od středu. Aby bavlnka na vajíčku držela, použijte tavnou pistoli. Jakmile vytvoříte několik koleček, další už půjdou snadno. Nezapomeňte bavlnky na různých místech ukotvit lepidlem, nejdůležitější je pevně přilepit začátek a konec.

Bavlnky pro zdobení vajíček

Zkoušejte, kombinujte, experimentujte. Zdobení vajíček je krásná práce a její výsledek je vidět. Přečtěte si i další tipy na velikonoční dekorace, které vaši domácnost ozvláštní:

publikováno: 21. 3. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.