• sites_model::get_site() returned no data on site id: kotaska@volny.cz lang: cz sql in debug
PR článek

Ocenění nemovitosti – kdy se může týkat také vás?


Fotolia_102238437_XS

Ať už přemýšlíte nad prodejem či koupí nemovitosti v blízké budoucnosti nebo za pár let, bezpochyby vás bude zajímat odhad její hodnoty. Obzvlášť v případě, pokud jste kupujícím a chcete mít jistotu, že požadovaná částka nemovitosti odpovídá její skutečné hodnotě. Odhad nemovitosti je mimo jiné také nezbytnou součástí při žádosti o hypotéku nebo při výpočtu daně z nabytí nemovité věci. V jakých dalších situacích budete ocenění nemovitosti potřebovat a na koho se obrátit?

Ocenění nemovitosti – případy, kdy se bez něj neobejdete

Znát skutečnou hodnotu nemovitosti potřebujete vědět nejen v případě, že kupujete nebo prodáváte dům či byt, či při výpočtu daně z převodu nemovitosti, ale také pokud nemovitost dostanete darem, a to kvůli darovací dani. Pokud patříte k lidem, kteří neponechávají věci náhodě, a svůj majetek si chcete pojistit, ani v této situaci se bez odhadu nemovitosti neobejdete. Ocenění nemovitosti odborníkem využijete také při řešení smutných rodinných záležitostí, jakými je například vyřizování dědictví či rozdělování spoluvlastnictví.

Na koho se v případě potřeby obrátit?

Správné ocenění nemovitosti je bezpochyby důležité a mnohé na něm záleží, proto bychom ho neměli podcenit. Pokud chceme mít jistotu, že při tak důležitém kroku, jakým je koupě nemovitosti či jejím pojištění neproděláme, měli bychom využít služeb specialistů. Pro znalecký posudek v oblasti stavebnictví se obraťte na soudního znalce, který je pro tento obor jmenovaný.

Ocenění nemovitosti v Praze, ale i mimo ni vám zajistí například soudní znalec Ing. Miroslav Kotaška, který provede v požadované oblasti stavebnictví expertní posudky. Kontaktovat ho můžete na e-mailu kotaska@volny.cz

publikováno: 30. 1. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.