PR článek

Parkujte bezpečně i komfortně. Garážová vrata LOMAX jsou ideální pro veterány


garážová vrata LOMAX pro veterány

Pokud si pořídíte veterána, musíte také myslet na to, kde auto budete parkovat. Veteráni potřebují suché, bezpečné a stinné prostředí, nejlépe v garáži s kvalitními vraty. Garážová vrata LOMAX poskytují nejen bezpečí pro každý vůz, ale především jej kvalitně izolují od povětrnostních vlivů. Nabídka garážových vrat je navíc opravdu široká, na své si tak přijdou i hrdí majitelé veteránů, kteří si rádi ozdobí vjezd do garáže například siluetou svého archivního vozu.

Někteří v nich vidí investici, jiní si zase chtějí splnit svůj celoživotní sen. Pořízení veterána však není jen tak. Na rozdíl od běžného auta musíte těmto kouskům věnovat mnohem větší péči. Čas zanechá své i na těch nejodolnějších materiálech a pokud vůz nechráníme před nepříznivými povětrnostními podmínkami, může se stárnutí a únava materiálu projevit o to dříve. Proto by každý majitel veteránu měl o více dbát na údržbu svého unikátního vozu. Není to přece auto jako každé jiné.

Pozor na korozi u veteránů i na přímé slunce

Nejčastějším rizikem je pro veterány koroze karoserie. Té se zcela vyhnout nedá, můžeme však ovlivnit její nástup. A to právě tak, že archivní vůz nevystavujeme dešti a bezpečně jej parkujeme v odvětrávané garáži. „Pokud vůz parkuje v suchém prostředí a není vystaven povětrnostním vlivům, životnost jeho karoserie lze výrazně prodloužit. Mezi klíčové atributy garáže patří kvalitní vrata a také dostatečné odvětrávání prostoru, aby odtud mohla unikat vlhkost,“ uvádí marketingový ředitel společnosti LOMAX Petr Přichystal. Garážová vrata LOMAX si dlouhodobě drží prvenství na tuzemském trhu a neustále přinášejí nové možnosti a technologie pro ochranu i komfort každého vozu.

garážová vrata pro veterány

Koroze kovových částí karoserie však není jediným úskalím, které číhá na veterány. Opotřebení se může projevit také na plastových nebo gumových součástech vozu, které trpí při ostrém slunečním svitu. V lepším případě plastové prvky vlivem slunečního záření vyblednou, daleko horší je však popraskání. To vlivem vysušení od slunce hrozí také u gumových prvků, které často slouží jako izolace vozu a mohou tak být významně narušeny funkce veterána, nejen jeho vzhled. Slunce způsobuje škody, které se projeví jednak v podobě nezbytných výdajů, ale také vám náprava zabere nemálo času. Vyplatí se tak investovat a zařídit kvalitní a bezpečné zázemí pro veterány.

„Zatímco z hlediska koroze bývá pro veterány rizikem především deštivý podzim, v případě plastů a gumových součástek je to léto. Rozhodně se nedoporučuje parkovat staré vozy dlouho na ostrém slunci, naopak nejvhodnější variantou je opět garáž. Nabízí stinné prostředí s poměrně stabilní teplotou,“ dodává Petr Přichystal z LOMAXU. Garáž navíc poskytuje také ideální prostor, kde můžete svého veterána renovovat nebo mu přeleštit lak – zkrátka se zde můžete věnovat svému koníčku.

garáž pro veterána

„Čím dál více našich zákazníků pojímá prostor garáže částečně i jako dílnu, která slouží k základní údržbě vozů, ať už nových či starších,“ doplňuje Petr Přichystal. Společnost LOMAX proto individuálně přizpůsobuje i parametry samotných garážových vrat podle potřeb kupujících.

Jaká garážová vrata vybrat pro veterána?

Nejpopulárnější variantou na našem trhu jsou v současnosti tzv. sekční garážová vrata. Jak název vypovídá, vrata jsou rozdělena na sekce, které zajíždějí postupně pod strop. Oblíbenou variantou jsou také posuvná vrata – pracují stejným způsobem jako sekční, ale místo pod strop se zasouvají do stěn garáže. LOMAX myslí i na ty, kteří v garáži nemají dostatečný prostor pro zajíždění vrat. Vybírat můžete například z rolovacích vrat nebo si můžete pořídit i klasická dvoukřídlová vrata. „Tato varianta byla v minulosti velmi populární. Je proto vcelku přirozené, že řada fanoušků veteránů tento typ preferuje i dnes,“ zmiňuje Petr Přichystal.

vrata LOMAX pro veterány

Svá vrata si každý může také individuálně přizpůsobit a sladit je tak s domem nebo třeba právě s veteránem. Garážová vrata LOMAX jsou nabízena v jakémkoli barevném řešení a odstínu, navíc je lze ozdobit i vlastními obrazci. Třeba siluetou svého vozu, a to i v nerezovém provedení. Vzhled však není to podstatné, zároveň LOMAX myslí na to nejdůležitější – bezpečnostní prvky garážových vrat. Právě archivní vozy často mohou díky své vysoké hodnotě přilákat zloděje.

Díky neustálým inovacím a moderní technologii zajišťují garážová vrata LOMAX maximálně bezpečné prostředí pro servis a důkladnou péči o veterána. Polyuretanová pěna s hustotou až 50 kg/m2 zajistí, že váš milovaný vůz zůstane vždy v suchu a teple. Díky této pěně jsou garážová vrata lehká a poskytují výborné tepelně-izolační vlastnosti. O izolaci se postará i samotná vnitřní konstrukce vrat, která narušuje jednotlivé tepelné mosty, kterými uniká nejvíce tepla.

publikováno: 9. 8. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.