Parní čistič dokáže odstranit špínu a nečistoty bez použití chemikálií


parní čistič

Úklid domácnosti je mnohými velice neoblíbená činnost. Naštěstí je možné si ji usnadnit a v rámci možností zpříjemnit. K tomu pomohou nejen tipy na správně zvolený postup, ale také pomocníci v podobě domácích spotřebičů. Do této kategorie lze zařadit parní čistič, kterým je možné odstraňovat špínu a usazeniny bez užití chemikálií. Jak tento přístroj funguje?

Parní čistič pomáhá šetřit nejen čas, ale také peníze. Vzhledem k šetrnému způsobu, kterým daný povrch čistí, nedochází k omezování životnosti jako v případě použití chemikálií. Ty navíc také něco stojí. Parní čistič umožňuje dosáhnout konkrétních výsledků pouze s využitím obyčejné vody.

Kde se parní čistič osvědčí?

Parní čistič přijde vhod zejména při úklidu kuchyně a koupelny. V kuchyni se pára prosadí v boji proti mastnotě na sporáku a kolem něj, dále vyčistí usazeniny ve dřezu, v gumových těsněních lednice nebo zašlé spáry mezi obklady. Poradí si i s nečistotou v troubě, o jejímž čištění si můžete přečíst zajímavé informace ZDE. V koupelně se pak parní čistič stává pomocníkem při likvidaci stop po vodním kameni, který se nachází především na umyvadle, vanách a zástěnách nebo při čištění nenáviděných spár a zrcadel. (Chcete-li vědět, co to vodní kámen je, proč vzniká a jak se ho zbavit, přečtěte si TENTO článek.) Parní čistič přijde vhod i v dalších prostorách obydlí. Dokáže obnovit zašlou podlahu a zbavit se nečistot, k jejichž likvidaci by bylo potřeba speciálních prostředků.

„Parní čistič dokáže pomoci s odstraněním starých tapet nebo již nepotřebných samolepek.“

Párou proti usazeninám a nečistotám

Na jakém principu parní čistič funguje a čím je zaručena jeho účinnost? Jak již bylo na řádcích výše naznačeno, za vším stojí síla páry. Ta je ze zařízení pod tlakem uvolňována, a tak dokáže svou vysokou teplotou povrchy příhodně očistit, navíc se při daných teplotách ničí bakterie. I když parní čistič většinou pracuje pouze s vodou, existují modely, které obsahují nádržku na prostředek, který pak při čištění zanechává příjemnou vůni.

Jak parní čistič vybírat?

Aby parní čistič sloužil tak, jak se od něj očekává, je nutné věnovat při výběru dostatečnou pozornost zejména těmto parametrům a vlastnostem přístroje:

  • konstrukce, rozměry a hmotnost
  • objem nádržky
  • výkon
  • tlak páry
  • teplota páry

Parní čistič se mnohým uživatelům stal neocenitelným pomocníkem. Pamatujte při výběru na účel, k němuž chcete parní čistič využívat, abyste si mohli pořídit postačující model. Pro běžné domácí využití, popisované v tomto článku, bude vhodný ruční parní čistič. A pokud si celkově chcete úklid domácnosti ulehčit, pak si určitě přečtěte článek, který najdete ZDE.

 

publikováno: 28. 2. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.