Podlahová vpust


Podlahová vpust

Vpusti jsou určeny do prostor bez dopravního provozu. Velmi dobře se osvědčují v bytech, hotelech, školách, veřejných umývárnách a sprchách. Mřížka vpusti je vyrobena v souladu s normou EN1253 a splňuje tak požadavky pro bezpečnou chůzi naboso.

Konstrukce vpusti zabezpečuje snadnou přístupnost a čistitelnost spolu s dobrými průtokovými vlastnostmi. Precizní spoje dílců jsou vybaveny pryžovými o-kroužky, které zabraňují pronikání vlhkosti ze vpusti do okolního betonu.

Výhoda ALCA: možnost dodatečného nastavení výšky po zabudování. Víko zápachové uzávěry je opatřeno kuželovým zámkem, který při instalaci umožňuje přesné nastavení výšky horního okraje vpusti a navíc fixuje zápachovou uzávěru v těle vpusti. Zabraňuje tak možnému uvolnění při čištění proudem vody.

Podlahové vpusti s designovou mřížkou

mřížka1Nové designové zpracování mřížek se stane součástí architektonického řešení Vaší koupelny. Masivní mosazná mřížka tloušťky 5 mm je potažena vrstvou kvalitního leštěného chromu a dlouhodobě odolává mechanickým poškozením i chemickým přípravkům. Rámečky podlahových vpustí Alcaplast jsou vyrobeny z plastu s kovovým zbarvením. Spojením rámečku se zvolenou mřížkou vzniká opticky jednotná plocha, která zvýrazní dokonalost Vaší koupelny.

Podlahové vpusti s izolací

mřížka2Použití izolačních límců zajišťuje dokonalý izolační přechod mezi stavební konstrukcí a odtokovým zařízením (v tomto případě podlahovou vpustí nebo podlahovým žlabem). Použití takového izolačního přechodu je velmi důležité z hlediska rozdílnosti tepelných roztažností betonu a kovu nebo plastu. Při změnách teplot či vlhkosti dochází v místě doteku odtokového zařízení s betonem k trhlinám, díky nimž hrozí pronikání vlhkosti do stavební konstrukce. Právě izolační límec má za úkol díky své elasticitě tyto trhliny překrýt a zabezpečit těsnost stavební konstrukce proti pronikání vlhkosti. Izolační límce dodávané k podlahovým žlabům a podlahovým vpustem, usnadňují instalaci při zvýšení spolehlivosti těsnění. Materiál límců je stálelepící a tvárný, což zaručuje perfektní přilnavost k podkladu. Horní strana je opatřena fleecem, který zaručuje perfektní přilnavost límce k nátěrovým hydroizolačním hmotám, stavebním lepidlům atd. Lepivá strana límce je opatřena ochranným papírem, aby byla zaručena čistota lepící plochy až do doby instalace.

publikováno: 15. 2. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.