Podzimní trendy v bytovém designu pro rok 2019


okno černá

Zajímáte se a aktuální dění na poli bytového designu? Pak byste si neměli nechat ujít řadu podzimních trendů, které poukazují na budoucí směřování v návrzích moderních interiérů a navazují na aktuální trendy pro rok 2019. Stačí do svého bytu nebo domu zakomponovat několik drobných prvků a zdůraznit harmonii a pohodlí, které je zejména v sychravém podzimním období zásadní.

Odklon od rustikálního stylu

Ještě před několika lety byl výrazný návrat k rustikálnímu stylu, patině a starožitným dekoracím. Tento podzim se však od rustikálního prvků pomalu upouští a do popředí se dostávají jednoduché a minimalistické prvky, který rozbijí jednotný koncept interiérového prostoru.

Chcete-li mít svůj dům či byt zařízení v souladu s podzimními trendy pro letošní rok, místo zajímavé dekorace ze starožitnictví si domů přineste poutavé pestrobarevné doplňky. Váš interiér ozvláštníte například barevnými polštáři, polstrovaným nábytkem nebo umělou plastikou. Do popředí se dostávají syté barvy v čele s výraznou zelenou, bytoví designéři často sahají po bytovém vybavení ve starorůžové barvě. Oblíbené jsou i pastelové, případně zemité barvy.

Důraz na kontrast barev i pestrost povrchů

Zdůrazňování protikladů se v bytovém designu už dlouho neprosazovalo jako právě nyní na podzim. Nebojte se proto neotřelých kombinací a pracujte s kontrastem barev, střídání tvrdých a měkkých materiálů, stejně tak i chladu a tepla.

V moderních funkčně koncipovaných prostorách se hojně pracuje s betonem, který působí chladně a surově. Máte-li doma betonové prvky nebo šedé stěny i vy, obměkčete je vypolstrovaným nábytkem ve světlých odstínech. Do chladně působících interiérů dobře pasují i výrobky z přírodní kůže, mědi nebo mosazi. Na podzim rozbijte stereotyp svého bydlení a okořeňte interiérové prostory zajímavým doplňkem, který upoutá pozornost vás i vašich návštěv.

Lesklé předměty už nejsou v kurzu

Není to tak dávno, co se prostory kuchyní i koupelen realizovaly v blyštivém a lesklém stylu. Takového efektu se dosahuje zakomponováním chromových a nerezových prvků. Během tohoto podzimu se však od okázalého lesku ustupuje, naopak se do popředí dostávají matné povrchy.

Nerezové dekorace, drátové programy, nebo sloupky do kuchyně ani koupelny nepořizujte, chcete-li následovat současné podzimní trendy v bydlení. Naopak dejte přednost přírodním materiálům, například dřevěným mísám, podložkám, stojanům na nože nebo třeba kamenným nádobám na mýdlo.

Temná černá přitahuje

Možná vás překvapí, že se do popředí opět dostávají tmavé plochy na úkor bílých a sytě barevných. Tento trend proniká zejména do oblasti obkladů a dlažeb. Temně černé obklady vévodí současným koupelnám a své místo mají i v kuchyních. Černé obklady a dlažby jsou oblíbené jak v lesklém, tak tmavém provedení. Kromě obkladových materiálů bytové designéři stále častěji volí i tmavý šedý a černý nábytek, ať už jde o kuchyňské či barové židle, konferenční stolky nebo velké obývací stěny, které se stany dominantním prvkem pokoje.

Samet je příjemný na dotek. K podzimu už pár let patří

Hlavní výsadou podzimních trendů je důraz na harmonii a komfort. Už několik let je oblíbeným materiálem samet, který propojuje luxusní vzhled s příjemným pocitem při doteku. Pokud plánujete pořízení nového křesla, gauče nebo jiného čalouněného nábytku, sáhněte právě po sametu. Pohodlí si budete užívat každou chvíli, kdy nábytek potažený sametem použijete. I když je samet materiálem z aktuálních trendů, z módy jen tak nevyjde. Bude vám dělat radost po mnoho let. Předpokládáme, že o sametu budeme psát i v souvislosti s podzimními trendy pro příští rok. Nechme se překvapit.

Podzimní trendy v bydlení považujte za pořádnou dávku inspirace, nikoliv za dogma, kterým byste se nutně museli řídit. Pokud do svých domů a bytů zakomponujete přírodní materiály, vyhrajete si s kontrastem barev i materiálů a dáte přednost moderním bytovým doplňkům, povýšíte své interiéry na novou úroveň.

Přečtěte si i další články, které souvisí s podzimním designem a trendy:

publikováno: 17. 10. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.