Podzimní výzdoba podruhé: exteriér


Podzimní výzdoba by měla být spíše přírodního charakteru. Využívejte proto všeho, co příroda nabízí a vyhrajte si s aranžmá!

Podzimní víkendy, zvláště ty propršené, jsou jako stvořené pro tvořivé chvilky. Navíc pro podzimní výzdobu máte materiálu kolem sebe dostatek, proto nic nebrání v tom, abyste se pustili do zkrášlování domova. A tentokrát se zaměříme na okolí domu, vstupní dveře a zahradu. Podle toho se přeci pozná, kdo má styl!
Dýně, ať už vyřezané nebo jen ozdobné a volně stojící, před každým domem jsou už poněkud stereotypní. Přitom možností, jak dekorovat prostranství před domem nebo schody ke vchodovým dveřím, je spousta.

Podzimní výzdoba: tmavý ratanTmavý ratan působí elegantně, navíc v kombinaci s oranžovou barvou i velmi stylově. Jeho umělé provedení je velmi odolné, proto se nemusíte obávat ani plískanic a prvních mrazů.

Pravý ratan by byl nákladnou dekorací, a tak se nebojte sáhnout po umělém. Na tyto účely se hodí skvěle, protože odolá všem podzimním rozmarům počasí. Využít jej můžete na terasu nebo jen ke vstupním dveřím. Tmavě oranžové, zelené nebo fialové dekorace dodají každému prostoru jedinečnou atmosféru.

Otepy mají styl

Jak jednoduše a také levně dodat styl předzahrádkám? Pomoci k tomu může nenápadná sláma i kukuřičné nebo obilné klasy. Možná i vás fascinuje pohled na svázané otepy, které zdobí pole závěrem léta. Menší variantu s elegantním převázáním klasů výraznou stuhou můžete mít i u sebe doma. Lze je nechat ležet nebo je svázat do takového tvaru, aby stály. Dozdobit se dají tradičními dýněmi nebo barevnějšími doplňky.

Větve s miniaturními diodami při podzimní výzdobě

Milovníci světýlek nemusí čekat až do Vánoc, aby mohli své domy zahalit pod záři malých žárovek. Ty nejmenší LED diody působí nevtíravě a hodí se právě do podzimní výzdoby. Můžete jimi ozdobit pergolu, vchod, nebo je využít kreativněji: Omotat jimi můžete výzdobu ve váze nebo květináči, případně nenápadně připevnit k větvičkám naaranžovaným ve váze nebo zapíchnuté v zahrádce.
Výhodou těchto malých světelných řetězů je zdroj energie z baterie, takže nemusíte řešit složité kabely.

Drobné LED diody jsou nenápadné a večer velmi efektní. Milují je nejen děti - instalace na větve, do květináčů nebo na kmeny stromů ohromí každého. 

Univerzální dekorace pro podzim a zimu

Jestliže vás nebaví měnit ozdoby s každým dalším obdobím, pak je zde jeden tip pro dekoraci, která vydrží od podzimu, až po definitivní vydechnutí zimy. Nejdříve si nasušte plátky citrusů – protože se jedná o venkovní dekoraci, hodí se spíše větší. Připravte si také hnědé ratanové koule různých velikostí a různé šišky. Některé z nich nastříkejte stříbrnou barvou, aby poutaly pozornost. Vše potom jednoduše navažte na silnější motouz. Dozdobit lze sušenými květinami a hliníkovými či kovovými ozdůbkami, které seženete v každém květinářství.

Podzimní výzdoba se musí nést v duchu teplých a optimistických barev – už jen proto, že vše okolo se postupně stává šedivější a ponuřejší. Dekorace tak pomohou udržet dobrou náladu a v mlžném oparu a vtíravém dešti.

Foto: zdroj Pinterest

publikováno: 21. 10. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.