Přinášíme 5 důvodů, proč si neváhat s pořízením domácí klimatizace


pořízení domácí klimatizace

Dny jsou stále teplejší, na to se jistě po zimě těšíme. Než se však nadějeme, přichází tropické klima. Když se pak v létě vracíte třeba z práce, uvítá vás doma neúnosné horko. V průběhu dne se potíte při sebemenší fyzické činnosti, zatímco v noci nemůžete spát. Jistě už jste mnohokrát přemýšleli, jak se s přehřátým interiérem vypořádat. Jednou z možností, k níž se uchyluje čím dál více domácností, je pořízení domácí klimatizace. Pokud si však nejste jisti, zda se taková investice vyplatí, možná vás přesvědčí následujících 5 důvodů, proč koupí domácí klimatizace neprohloupíte.

1. Montáž klimatizace: rychle a bez potíží

K nesporným výhodám domácí klimatizace patří jednoduchá instalace. Vyberte si jednu z mnoha montážních firem, ta k vám domů vyšle technika, který se o instalaci klimatizace postará. Přitom se nejedná o složitou ani časově náročnou práci, takže ještě ten samý den budete spokojeně odpočívat v příjemně chladném prostředí.

Z technického hlediska se domácí klimatizace nejčastěji vyrábí v tzv. splitovém provedení. To znamená, že se skládá ze dvou propojených částí. Venkovní jednotku umístíte například na balkon, střechu či venkovní zeď, zatímco vnitřní jednotka se instaluje do obytného prostoru.

Pokud byste si chtěli montáž ještě více usnadnit, poohlédněte se po tzv. mobilní klimatizaci, kterou stačí pouze postavit do prostoru a zapnout. Součástí tohoto řešení je hadice pro vypouštění teplého vzduchu z místnosti, kterou můžete umístit například na okenní parapet, aby teplý vzduch proudil otevřeným oknem ven z domu. Ve srovnání s klimatizací s venkovní jednotkou však nabízí znatelně nižší výkon, což by mohlo některé zájemce odradit.

2. Domácí klimatizace: intuitivní nastavení požadované teploty

Někteří lidé se obávají, že klimatizace bude chladit více, než je třeba. Podobný scénář je pochopitelně nežádoucí, při delším pobytu v místnosti s příliš nízkou teplotou bychom se totiž mohli snadno nachladit. Moderní domácí klimatizace se nicméně vyznačují spolehlivým a jednoduchým nastavením teploty. Díky tomu můžete úroveň teploty regulovat přesně podle vašich potřeb, takže vám nikdy nebude zima ani horko. Někteří výrobci mají v nabídce dokonce klimatizace, které lze kromě dálkového ovládače regulovat také pomocí aplikace v chytrém telefonu.

3. Splitová klimatizace: v létě chladí, v zimě zahřívá

Domácí klimatizaci si lidé pořizují především proto, aby snižovala teplotu v interiéru. Avšak věděli jste, že pokročilejší modely zajišťují kompletní regulaci vnitřního mikroprostředí. V praxi to znamená, že vám splitová klimatizace poslouží také v zimě, neboť dokáže vnitřní teplotu také zvyšovat, čímž se podílí na vytápění domácnosti.

4. Klimatizace do bytu snižuje vlhkost a čistí vzduch

Domácí klimatizace má řadu zajímavých sekundárních funkcí, o nichž jste možná nevěděli. Patří mezi ně například řízení vlhkosti vzduchu. Možná se potýkáte s přílišnou vlhkostí vzduchu v místnostech, kvůli níž se na stěnách tvoří plísně. V takovém případě by vám pořízení domácí klimatizace mohlo pomoci. Klimatizační jednotka totiž funguje na principu řízeného odpařování a kondenzace. Teplý vzduch se mění na vodu a odkapává pryč. Při používání splitové klimatizace se tak vlhkost vzduchu sníží na přijatelnou hodnotu, což je pro plísně konečná.

Klimatizace do bytů je také velmi efektivní čističkou vzduchu, takže vás zbaví nejen zmíněných plísní, ale také prachu, virů a pylů. Při zapnuté klimatizaci totiž neustále dochází k cirkulaci vzduchu, která ve spolupráci se systémem filtrování odstraní veškeré nežádoucí částice a mikroorganismy. Moderní klimatizační jednotky si navíc poradí také se zvířecími chlupy či kouřem.

5. Domácí klimatizace nejsou tak nákladné jako v minulosti

Dříve jste se s klimatizací mohli setkat například ve veřejných objektech, kancelářích či luxusnějších nemovitostech. Už dávno však neplatí, že se jedná o výsadu bohatých. Díky neustálému zefektivňování výroby a moderním technologiím se cena klimatizací postupně snižovala, proto si ji v posledních letech pořizuje stále více domácností.

publikováno: 26. 3. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.