PR článek

Proč chtít tradiční pálenou střešní tašku i na moderní dům?


brnenka-14-engoba-cervena

 

V uplynulých letech se na trhu se stavebními materiály objevila celá řada moderních produktů včetně těch střešních. Ty slibují nejrůznější výhody, zpravidla však především finanční výhodnost. Přesto je však nejen ve střední Evropě stále nejoblíbenějším materiálem pro pokládku střech tradiční pálená střešní krytina. Uživatelé tento typ krytiny volí z mnoha důvodů – obvykle především kvůli výjimečným kvalitativním vlastnostem, dlouhé životnosti a estetice. Opomenout nelze ani až překvapivě široké možnosti ve využití pálené střešní tašky. Připravili jsme pro vás deset hlavních důvodů, proč zvolit právě tradiční pálenou tašku.

1) Pálená taška se skvěle hodí k moderním i historickým budovám

Nespornou výhodou, kterou je třeba zmínit v první řadě, je fakt, že pálené tašky TONDACH je možné na trhu najít ve skutečně široké paletě modelů, jejich povrchových úprav i rozličných barevných provedení. Kombinování těchto jednotlivých faktorů umožňuje i velmi náročnému zákazníkovi vybrat si pro svou střechu tu pravou krytinu, ať už rekonstruuje vesnický domek, střechu historické budovy nebo staví zcela novou moderní novostavbu. Pálená krytina se jednoduše hodí na jakýkoli typ stavby a vyjímá se jak na venkově, tak v centrech metropolí.

2) Fenomén odolnost pálené střešní tašky

Odolnost a mrazuvzdornost pálené střešní tašky je všeobecně známým jevem, přestože se jedná o přírodní materiál. Krytina nemá díky svému složení a jedinečnému způsobu výroby problém odolat nepřízni až skutečně extrémních klimatických podmínek. Mrazuvzdornost jednotlivých šarží a další parametry jsou výrobcem pečlivě testovány v laboratoři.

 

 Posuvná taška Stodo 12 v provedení glazura břidlicově černá

3) Stálobarevnost pálené střešní krytiny

Důslednost v procesu výroby pálené střešní tašky se projevuje i co se týče jejích estetických vlastností. Ani agresivní činitelé, jako je UV záření, kyselé deště a mnoho dalších, nemají vliv na stálobarevnost povrchu pálené tašky, a to zejména u povrchových úprav glazura a engoba.

4) Spolehlivá záruka od výrobce TONDACH

U realizace nové střechy se obvykle nejedná o krátkodobou investici, a proto je vždy dobré mít jistotu záruky na daný materiál. V případě pálené střešní krytiny TONDACH je záruka All Inclusive o délce 33 let, při dodržení správných principů pokládky ale střecha vydrží bez problémů i celé století.

figaro_orez

5) Pálená taška je ekologická ve všech fázích svého životního cyklu

Ekologičnost a zodpovědný přístup k životnímu prostředí jsou další z věcí, na kterou je možné se u pálené střešní tašky spolehnout - pálená střešní krytina je k přírodě šetrná ve všech fázích svého životního cyklu. Hlína, tedy samotná hlavní surovina pro výrobu tašek, i veškeré nanášené směsi pro vytvoření povrchových úprav jsou 100% přírodními materiály. Během dlouhých let na střeše tašky přírodu nijak nezatěžují (například těžkými kovy nebo jinými látkami), jakmile přestanou plnit svou službu, je možné materiál recyklovat.

6) Koupí pálené tašky podporujete lokální výrobu

Poměrně zajímavým faktem kromě toho, že se jedná o čistě přírodní materiál, je to, že surovina pro výrobu tašek pochází přímo z místa, kde k výrobě dochází. V praxi to znamená, že pálená taška vzniká jen několik metrů od místa hliniště.

Výrobních závodů společnosti TONDACH je v České republice hned několik - v Hranicích, Stodu u Plzně nebo Šlapanicích u Brna. Některé z modelů se proto lokálně také jmenují – model Stodo je ze Stodu u Plzně, legendární Brněnka ze Šlapanic u Brna a podobně.

7) Komplexní informace o pálené tašce máte vždy k dispozici i online

Zejména v případě, kdy do něčeho investujeme své finanční prostředky, měli bychom si o daném produktu nebo službě zjistit co nejvíce informací. TONDACH se proto na svém webu a v rámci online katalogu snaží uživateli poskytnout co nejvíce informací, které jsou při výběru té pravé střešní krytiny důležité. Je zde možné získat veškeré podrobnosti stran technických parametrů jednotlivých modelů nebo si prohlédnout designové detaily v rámci bohaté fotogalerie. Přehledný katalog produktů TONDACH tak jistě výrazně usnadní rozhodování o tom, kterou konkrétní variantu krytiny pro stavbu zvolit.

 

 

8) Tradice znamená prověřenou kvalitu

Pálená střešní krytina je jednoduše staletími osvědčovaným stavebním materiálem, na který se spoléhalo několik generací našich předků. Pálená taška je výrobkem, který má obrovskou tradici a i tento fakt je často jedním z důvodů, proč uživatelé nakonec pálenou krytinu volí. 

figaro-engoba-cerna-02

9) Novinky v sortimentu pálených tašek

Pálená taška je sice tradičním výrobkem, přesto TONDACH přichází stále s něčím novým. Snaží se svým zákazníkům průběžně poskytovat novinky v sortimentu – jednou z posledních takových je řada nových systémových fólií TONDACH Fol červené barvy s celou řadou vylepšených parametrů.

Ke změnám k lepšímu došlo například v pevnosti nebo gramáži hydroizolačních fólií a důležitým parametrem je také propustnost vodních par. U fólií TONDACH Tunning Fol je to 0,02 m a u monofólií dokonce 0,15 m, což je vyšší propustnost než u doposud používaných membrán. Nové systémové fólie TONDACH jsou také například opatřeny praktickým rastrováním, které umožňuje snadnější rozměření, překládání a krácení materiálu podle potřeby řemeslníka.

Stodo12_am-cerna_2335

Stodo 12, glazura Amadeus, černá

Další novější záležitostí je elegantní řada glazur Amadeus černé barvy nově na taškách Figaro 11 a Stodo 12. Kouzlo této povrchové úpravy přitom spočívá v tom, že nanesením glazury Amadeus dochází nejen k dalšímu zušlechťování střešní krytiny, ale docílí se také vysoce elegantního designu ve formě lesklého povrchu tašky. Povrch střechy je následně mimořádně hladký a díky kvalitnímu složení glazury s vysokým obsahem křemičitých jílů ve výsledku nabízí bezkonkurenční barevnou stálost. Výslednou kombinací této povrchové úpravy a moderně tvarovaných tašek je výrazná a designem atraktivní střecha, která podtrhne jedinečnost domu.

Figaro_11_am-cerna_2341

Figaro 11, glazura Amadeus, černá

10) Zkušený výrobce krytiny nabízí mnohem více

Díky spojení značek TONDACH a Porotherm, které spadají pod koncern Wienerberger AG, se při svém výběru zákazníci nemusí omezovat pouze na pálenou střešní krytinu, ale nabízí se komplexní řešení pro celou stavbu.
Více informací o aktuálních akcích i novinkách českého výrobce pálené střešní krytiny TONDACH najdete na www.tondach.cz.

publikováno: 27. 6. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.