Psí hotel vás zachrání, když potřebujete rychle anebo na dlouho odjet


Psí hotel je  dobrou variantou pro dovolenou i pracovní cestu_1

Psí hotel vám usnadní rozhodování, zda jet na dovolenou či nikoliv. Psí hotel vám umožní jet kamkoliv na jakkoliv dlouho. Psí hotel je vám k dispozici, i když zjistíte, že už ten den musíte odcestovat na služební cestu. Psí hotel je vždy připraven pohlídat vašeho čtyřnohého miláčka na jakkoliv dlouhou dobu a přitom se nemusíte bát, že by vašemu pejskovi cokoliv chybělo. V psích hotelech se o vaše psí mazlíčky starají zkušení pracovníci, kteří milují zvířata a starají se o ně, jako by všechna byla jejich vlastní. V psím hotelu budou vaší psi jako v bavlnce.

Už nemusíte otravovat známé, psí hotel se o vaše psy postará

V životě se naskýtají situace, kdy se musíme svých pejsků na nějaký čas vzdát. Ať už jde o služební cesty, dovolené, kam s námi nemohou, celodenní konference, dvouměsíční stáž, či půlroční studium v zahraničí. Dříve si lidé přesně kvůli těmto nevyzpytatelným důvodům psa nepořizovali, anebo jej dávali na hlídání příbuzným, přátelům či sousedům. V dnešní době je to ale psí hotel, který nás zachraňuje v situaci, kdy příbuzní či přátelé nemají čas anebo ochotu. Psí hotel totiž má čas i chuť vždy.

Psí hotel poskytne hlídání i na poslední chvíli

Psí hotel nemusíte přemlouvat, aby vám vašeho psa pohlídal, ani uplácet dostatečnou zásobou alkoholu či sladkostí, aby to dotyční s vaším psím miláčkem zvládli bez psychické újmy. Psí hotel je vám vždy k dispozici. Bez reptání i stěžování. Navíc obvykle přijímá pejsky i na poslední chvíli.

Co když potřebujete psa či štěně hlídat každý den?

Psí hotel často nabízí i každodenní hlídání zejména v případě pejsků, kteří jsou ještě moc malí, nebo naopak starší anebo těžko snáší nepřítomnost svého pána. Už se tedy nemusíte bát, co váš mazlík zase vyvede ve stresu z bouřky, když nebudete doma, anebo které lodičky vám vaše nové štěňátko rozkouše tentokrát.

Jak takový psí hotel vypadá?

To záleží kus od kusu. Nejčastěji se setkáte s ubytováním psů v kotcích s krytím anebo boudou, ale některé psí hotely hlídají psy i v bytě anebo dokonce v samostatných „pokojích" s výběhem. V případě této poslední varianty mají pejsci k dispozici vlastní místnost, kde je teplo a mají tam pelíšek i vodu či krmení. Součástí bývá také jakýsi oplocený výběh, takže se pes může volně pohybovat mezi svým pokojem a výběhem. I v obyčejných kotcích ale mají pejsci obvykle přímo nadstandardní péči. V kotcích totiž často bývají dokonce i vytápěné boudy.

Psí hotel vašemu pejskovi snadno zvládne nahradit domov

Veškerá péče o vašeho psího miláčka se odvíjí od vašich instrukcí. Psí hotel by neměl udělat nic, co byste si nepřáli. O psa budou pečovat lidé, kteří zvířata milují a mají s nimi zkušenosti. Váš pejsek se bude cítit jako doma.

Dá psí hotel vašemu pejskovi vše, co potřebuje?

Psí hotel zajišťuje pro vaše mazlíčky pravidelné venčení většinou přibližně čtyřikrát denně. Krmení pak dostávají podle vašich instrukcí, aby jim psí hotel zbytečně neměnil zavedené zvyky. Má-li vás pejsek nějaké zdravotní potíže, je samozřejmostí, že psí hotel zajistí adekvátní péči i podávání léků.

Psí hotel je  dobrou variantou pro dovolenou i pracovní cestu_2

Mají psi v psím hotelu dostatek pohybu?

Obvykle psí hotel nechává psy hrát si spolu na oplocených trávnících pod dohledem pracovníků. V tomto případě však psí hotel obvykle zdůrazní, že pejsek musí být bezkonfliktní. Mnohé psí hotely nabízí ještě další nadstandardní služby, jako jsou například dlouhé procházky, výcvik psa či dokonce mazlení.

Pozor! I psí hotely mají podmínky přijetí

Protože v psím hotelu je zpravidla více pejsků naráz, mají i psí hotely svá pravidla pro přijetí vašich psích miláčků. Obvykle psí hotel vyžaduje platná očkování proti vzteklině, psince a parvoviróze. Pes by také neměl mít parazity. Podle různého charakteru psího hotelu se pak liší další požadavky. Můžete narazit na to, že problémem bude háraní fenky, onemocnění či špatný zdravotní stav pejska, ale i agrese či špatné vychování. Některý psí hotel může také vyžadovat, aby případně problémový pejsek absolvoval výcvik před nástupem pobytu. Vždy se pro jistotu informujte, jaké požadavky má psí hotel, kam hodláte svého pejska umístit. Vyhnete se tak problémům, které mohou nastat, když psí hotel vašeho pejska odmítne.

Psí hotel vás nezruinuje

Kolik si takový psí hotel účtuje? To se hodně různí. Záleží zpravidla na tom, jaké služby pro svého pejska objednáte, zda bude bydlet v kotci anebo uvnitř, zdá je slušně vychovaný anebo potřebuje nějakou speciální péči. Ceny se také mohou lišit v závislosti na tom, zda svého pejska dopravíte sami, anebo to necháte na pracovnících psího hotelu. Obvykle se ceny různí i podle velikosti či stáří pejska. Ceny se tak většinou pohybují od 150 do 250 Kč za jeden den. Psí hotel vám však zpravidla nabídne slevu například při dlouhodobém či každodenním pobytu. Naopak nejsou ojedinělé ani příplatky například za háravou fenku, problémového psa, malé štěně a podobně.

Vzít pejska s sebou na dovolenou anebo jej dát do psího hotelu?

Ve výsledku vás ubytování pejska v psím hotelu, kde má veškerou potřebnou (často i velmi nadstandardní) péči, nestojí o nic víc, než kdybyste jej brali s sebou na dovolenou. Tam by vám však přidělával starosti a nemohli byste si kupříkladu dovolenou u moře užít naplno, protože byste se na pejska museli neustále ohlížet. Zkuste proto změnu a dejte psím hotelům šanci. Vybírejte ale pečlivě. Chcete přeci, aby váš pejsek byl na hlídání u těch nejhodnějších lidí. Vždy se vyplatí psí hotel si prohlédnout dopředu a přesvědčit se, že váš čtyřnohý miláček opravdu dostane tu nejlepších možnou péči.

publikováno: 4. 9. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.