Rekonstrukce koupelny levně? 4 tipy, jak na to!


Rekonstrukci koupelny lze provést i levně. Budete překvapení, jak moc.

V představách je vykreslené malé domácí spa, kde na vás čeká dokonalý wellness zážitek. Avšak to bývá ve většině případů na míle vzdáleno realitě. Je tady ale dobrá zpráva: nemusíte investovat statisíce, aby se vaše koupelna proměnila v oázu klidu, pohody a vy tak mohli v klidu relaxovat. Jako první zapomeňte na stavební firmy a zvažte, co vše jste schopni zvládnout sami. Budete překvapení, kolik toho může být!


Změny v koupelně záleží hlavně na rozpočtu. Výhodné je spojit všechny úpravy a změny do jednoho procesu – ušetří se tak hlavně čas a úsilí při následném úklidu.

Zaměřeno na dlaždice

Že se v tomto případě nedá nic ušetřit a jakékoliv úspory by se negativně projevily nejen na kvalitě samotné krytiny, ale také ve výsledku? Není to tak úplně pravda. Dlaždice stačí použít na exponovaná místa (okolí vany, sprchový kout, umývadlo) a zbytek pouze vymalovat. O něco dražší variantou je obklad zdí jen do určité výšky.

Toužíte-li po originalitě a drahých dlaždicích, pak i v tomto případě se dá ušetřit: zkombinujte je se stylově stejnými levnějšími a užijte je v obkladu jen jako solitérní kusy.

Levnější umyvadlové desky

Mramor sice vypadá noblesně a luxusem přechází oči, ovšem také se jedná o nákladnou záležitost ( i když ne tolik, jako v případě kuchyňských desek). Všimli jste si, že ty neojoblíbenější motivy jsou také nejdražší? Konkrétně se jedná béžové a hnědé odstíny, poohlédněte se tedy po méně populárních.
Další variantou je pořízení desky s vadou – často se může stát, že díky proporcím umývadla a baterie zůstane vada skryta.
Z kategorie „udělej si sám“ je potom třetí tip: použití staré komody, jejíž horní část poslouží jako umyvadlová deska. Při troše snahy nepůjde od sériově vyráběných poznat... 


Rekonstrukce koupelny s renovovanou vanou463545370_b2e33d28ea

Nová vana bývá významnou položkou na seznamu. Stále aktuální je jejich renovace pomocí akrylátových vložek, která vyjde o poznání levněji. Navíc díky tomu ušetříte za případné nutné stavební úpravy, jenž by byly potřeba v případě nové koupací nádoby. A to už je významné plus!

Kupujte a prodávejte

Díky aukčním serverům máte bazary jako na dlani. Vyhledávací parametry umožní najít přesně to, co potřebujete. I na nových věcech takto lze ušetřit nemalé prostředky. Naopak se ani vy nebojte nabídnout to, co sami nepotřebujete a jiným by se mohlo hodit.
 

Další tipy:

  • Dražší, kvalitní a do daných podmínek určená barva pro malování zdí ušetří náklady v budoucnu.
  • Nepřehánějte to se svítidly. I když je více zdrojů světla výhodných, všeho moc škodí a také znamená zbytečné náklady.
  • Pokud chcete použít některé materiály jen pro jejich vzhled, zvažte možnost pořízení imitace.
  • Rekonstrukci plánujte dlouhodobě, abyste měli v hobbymarketech a železářstvích čas na vychytání slev.

V každém případě počítejte při úpravách s jistou finanční rezervou (minimálně 10%), protože pravděpodobnost, že budete muset vynaložit finance mimo plán, je velmi vysoká. Těžko ovlivnitelný fakt, tak raději do plánů zahrňte.

publikováno: 15. 5. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.