PR článek

Rekonstruujeme: Co nás čeká a nemine


EXCELLENT_oregon_CELEK

Některá z částí vyšla z módy, nevyhovuje vašim nárokům nebo máte prostě jen chuť na změnu. Ať už se rozhodnete zrekonstruovat zevnějšek svého domu z jakéhokoliv důvodu, čeká vás spousta práce. Hlavně nepodceňujte síly. Je velký rozdíl mezi tím, zda chcete pouze natřít parapety nebo se rovnou pustit do zevrubných úprav celkového vzhledu. Měli byste hlavně dobře vědět, co všechno taková rekonstrukce obnáší.

Rekonstrukce menšího či většího rozsahu je záležitost, kterou si časem vyžádá asi každá stavba. Žádná střecha nevydrží věčně, dveře jednoho dne přestanou vyhovovat bezpečnostním nárokům nebo modernímu stylu. Starší domy sice mají svůj nezaměnitelný charakter, ne vždy jsou ale ve stavu, kdy je možné nebo příjemné je nadále obývat. Jakmile nastane čas rekonstruovat, počítejte nejenom se spoustou investovaného času, ale také peněz a energie.

Vrata LOMAX stylově doplní jakoukoliv zástavbu

Design a plánování

Vždy si nejprve ujasněte, jakým směrem se bude vaše přestavba ubírat. Výměna střechy, oken nebo garážových vrat jsou zásahy, které významně změní charakter vašeho domu. Možná jste doposud měli dřevěná okna a teď preferujete plastová, třešničkou na domě byla tašková střecha a nyní byste raději sáhli po krytině plechové. Vchodové dveře vrzají, rozkližují se a táhnou.

Taková rozhodnutí nejsou snadná a vždy se nejprve poraďte s odborníky, kteří vám pomohou vybrat vhodný materiál nejenom na základě vzhledu, ale především funkčnosti. Přemýšlejte hlavně prakticky. Pokud se vrhnete na výměnu oken, zvažte i zabudování předokenních rolet, které vám nejenom odstíní sluneční paprsky, ale zároveň pomohou regulovat teplotu v domě a odradí zloděje.

Udělejte si tedy pečlivý seznam všech aktivit, které chcete v rámci rekonstrukce provést. Výměna oken, kontaktování dodavatele, výběr vzorku garážových vrat a vchodových dveří, do jakých barev budeme exteriér ladit, bude nám vše dohromady pasovat? Za jak dlouho dorazí všechny materiály?

Mezi nejpoptávanější patří černá vrata LOMAX

Krok po kroku

Takové otázky si rozhodně zodpovězte ještě před tím, než začnete cokoliv objednávat. Sestavte si podrobný plán, kterého se budete během rekonstrukce držet a zjistěte detaily o stavebním povolení, pokud se chystáte na nějaké větší zásahy, jako je například přístavba přístřešku pro auto.

Zajistěte si spolupráci s odborníky, kteří vám pomohou instalovat nová okna nebo garážová vrata. A na tohle si dejte zvláště pozor! Pokud se rozhodnete takové práce vyřešit svépomocí, počítejte s tím, že v případě poškození budete mít problém uplatnit záruku. Zároveň si ale dejte záležet na zjištění referencí. Ne každý samozvaný odborník je skutečný mistr svého řemesla.

Jakmile máte zajištěné odborné práce, na které nestačíte sami, a plán rekonstrukce je nachystaný, nezbývá než začít objíždět stavební centra a shánět materiál. Jaro se blíží, a tak máte nejvyšší čas si případnou rekonstrukci rozmyslet.

publikováno: 21. 2. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.