Šetřete přírodu, perte ekologicky


almacambio

Praní prádla je pravidelnou rutinou většiny z nás. Není to nic složitého, automatické pračky téměř vše zvládají za nás. Na pultech obchodů už také dostaneme celou řadu jiných pracích prostředků, než je mýdlo s jelenem. Zdravou a k přírodě šetrnou variantou jsou pak ekologické prací prostředky.

Ekologické prací prostředky většinou seženeme v tekuté variantě. Použití tekutých pracích prostředků má tu výhodu, že je velmi jednoduché a prací prostředek se také lépe rozpouští. Například ekologický tekutý prací prostředek s vůní levandule Almacambio je také vhodný pro ruční praní.

Ekologický aspekt tohoto ekologického pracího prostředku tkví v tom, že obsahuje rostlinné tenzidy, které jsou biologicky stoprocentně odbouratelné. Je navíc vysoce koncentrovaný, takže vydrží opravdu dlouho.

Ekologický prací prostředek Almacambio a praní v pračce

Doporučené dávkování u tekutého ekologického prostředku s levandulí Almacambio snadno odhadneme pomocí uzávěru. Protože má jeden uzávěr lahve tohoto ekologického pracího prostředku 30 ml, pro praní v klasické pračce na 4,5 kg suchého prádla postupujeme následovně.

Praní v pračce (na 4,5 kg suchého prádla):

Tvrdost vody lehce špinavé středně špinavé silně špinavé
měkká 40 g 50 g 60 g
střední 50 g 60 g 70 g
tvrdá 60 g 70 g 80 g

Ekologický prací prostředek Almacambio a ruční praní

Pokud jsme se rozhodli prát prádlo ručně, použijeme při lehkém znečištění 25 ml ekologického pracího prostředku Almacambio do 5 litrů vody. Pokud máme prádlo silně znečištěné, použijeme dvojnásobnou dávku tekutého pracího prostředku, tedy 50 ml.

Almacambio: veganský výrobek netestovaný na zvířatech

Obrovským kladem u tohoto ekologického pracího prostředku je, že není testován na zvířatech. Neobsahuje také vůbec žádné látky živočišného původu a je jej tedy možné zařadit do kategorie veganská drogerie.

Celou řadu ekologických pracích prostředků, ale také ekologických čistících prostředků obecně, naleznete ZDE.

publikováno: 6. 6. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.