PR článek

Silnice již brzy propojí halu C s ostatními budovami


Hala C v konstrukci

Zatímco většina lidí v parných dnech míří na nejbližší koupaliště, stavaři pracující pro břeclavskou společnost Alcaplast dokončují výstavbu haly C. Koncem července dokončili pokládku střešní krytiny i práce na vnější fasádě, nyní jsou tak na řadě vnitřní prostory budovy.

Práce pokračují rychlým tempem

V těchto dnech jsme zahájili betonáže podlah uvnitř haly. Pokračujeme s rozváděním vzduchotechniky, elektřiny a zdravotechniky, což je vnitřní kanalizace pod podlahou," představil současný stav stavby Petr Slezáček, vedoucí projektového týmu společnosti HOCHTIEF, která má úspěšné dokončení haly C na starosti.
Dále prozradil, že v nejbližší době dojde také na měření a regulaci a napojování kabeláže v Lanžhotské ulici. „V tomto týdnu jsme navíc začali s výkopy a odkopy terénu pro výstavbu příjezdových cest," řekl Slezáček, jehož tým už nyní pracuje s předstihem.

Hala C

Hala C v číslech

Výstavba velké haly C, do které Alcaplast přesune svařovnu černých ocelových rámů a práškovou lakovnu, vyjde na tři sta padesát milionů korun. Rozléhat se bude na úctyhodných dvaceti tisících čtverečních metrech a celkovou kapacitu výrobních prostor by měla navýšit až o pětatřicet procent. Do nové haly by se také měla přesunout kovovýroba, tedy dělení materiálu, svařovnu nerezových žlabů a montáž nerezových žlabů.

V hale C bude mít své nové místo také nástrojárna, ve které bude probíhat výroba mosazných zástřiků a zinkové lití. Z nových technologií bude hala sloužit extruzi – výrobě flexi umyvadlových a WC-hadic a plazmovému leštění nerezy.

Na novou halu se může Alcaplast těšit už v říjnu

Areál bývalé pily v Lanžhotské ulici v Břeclavi se výrazněji proměňuje už od začátku března letošního roku. Hala C, která na jejím místě vyrůstá, by měla být kompletně hotová v říjnu a zkušební provoz by mohl být odstartován ještě v prosinci letošního roku.

publikováno: 1. 8. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.