Snažší život umožní inteligentní elektroinstalace


Inteligentní elektroinstalace může ovládat klimatizaci, topení, kompletní osvětlení, žaluzie, rolety

Objekty, kde je užita inteligentní elektroinstalace působí možná jak ze sci-fi filmů. Řídit je můžete na dálku odkudkoliv. Jen si to představte – během dne si navolíte, na kolik stupňů chcete mít doma vytopeno, jakmile otevřete večer vchodové dveře. Jste na dovolené a v rámci bezpečnosti chcete regulovat osvětlení? I to je možné a díky několika kliknutím jednoduše uskutečnitelné.

Nejenže inteligentní elektroinstalaci můžete řídit vy, informovat vás bude i ona. Prostřednictvím zpráv vám budou doručena varování nebo oznámení. Možnosti takové optimalizace dělají život mnohem jednodušší!

Jak mít vše pod kontrolou

K tomu, abyste ovládali dům na dálku postačí jediné: počítač nebo chytrý telefon s připojením na internet. Zapomeňte tak na samostatné knoflíky a displeje u klimatizace a topení nebo spínače na světla.

Inteligentní elektroinstalace zahrne

  • už zmiňovanou klimatizaci a topení
  • kompletní osvětlení (interiérové i exteriérové)
  • žaluzie, rolety a vrata
  • hudbu a televizi
  • domácí spotřebiče (už žádné starosti se zapomenutým vypnutím sporáku neb trouby)
  • bezpečnostní prvky
  • lze propojit např. i se zavlažováním trávníku apod.
Zajímavé informace o elektřině naleznete na elektřina.cz.

Jak se liší od klasické elektroinstalace?

Klasická elektroinstalace je složena z několika samostatných celků, které nijak neposílají informace. Každý zásah do ní je složitější. Inteligentní elektroinstalace je naopak jen jeden propojený celek. Klasická se hodí do samostatných místností, kde potřeba jen jednoduchý systém. Výhodou je také nižší cena kvůli jednoduchosti instalace. Často ale mohou vznikat problémy při vzájemném propojení, stejně jako mnohdy překáží velké množství kabelů.

Fotolia_29430896_XS 

Výhody inteligentní elektroinstalace

Snižuje náklady

Díky tomu, že se vše dá jednoduše regulovat a ovládat, máte vše pod kontrolou. Tato elektroinstalace umožňuje sledovat vše v grafické podobě a vy tak okamžité vidíte, kde se zbytečně plýtvá. Dle aktuálních potřeb můžete nastavit automatické spínače, blokování elektrospotřebičů, jejich vypínání v případě nepoužívání a podobně.

Vysoký komfort

Žádné stresování kvůli nezamčeným dveřím nebo zapnuté televizi. Vše pohodlně nastavíte, i když jste stovky kilometrů daleko. Využívat můžete jak telefon, tak i počítač. Ty nejmodernější lze ovládat třeba i hlasem

Automatické nastavení

Topení nemusí zapínat jen v určitou hodinu, ale lze jej nastavit tak, aby reagovalo na teplotu. Žaluzie zase zastíní pokoj podle světla, stejně jako se zapnou například venkovní lampy.

Bezpečnější dům

Součástí je samozřejmě alarm. Samotné zabezpečení systému je na vysoké úrovni. 

Inteligentní elektroinstalace není už jen snem z daleké budoucnosti. V České republice ale ještě není tolik rozšířený, což se promítá i na ceně. Většina materiálu a zařízení se musí přivážet, a proto je pro mnoho majitelů domů finančně příliš náročná. V letech následujících ale není vyloučeno, že se stane naprosto běžnou součástí života každého z nás…

publikováno: 21. 3. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.