Tip pro malý byt: praktické skládací židle ušetří spoustu místa


Skládací židle mohou uspořit spoustu místa v malých prostorech.

Trápí vás doma nedostatek volného prostoru? Pak hledejte řešení, která vám ponechají veškerý potřebný komfort, ale nezaberou příliš místa. Mimo multifunkčně využitelných zařízení se nabízí i doporučení na pořízení nábytku, který bude možné jednoduše složit a v případě potřeby opětovně rozložit a použít. Typickým představitelem této možnosti jsou skládací židle, které lze pořídit nejen do kuchyně, ale i do ostatních místností. Moderní typy nabízí propracovaný design, díky kterému se takové skládací židle stanou i ozdobným prvkem místnosti.

Rafinovaně řešené skládací židle je možné ve chvílích, kdy je nepotřebujete, schovat do skříně, komody, pod postel či postavit ke zdi, některé druhy se také dají zavěsit nebo jinak uložit, aby nepřekážely. Povětšinou jsou vyráběny z odolných a tvrzených plastů, díky kterým jsou lehké a snadno manipulovatelné. O funkčnosti a životnosti rozhodují především spoje, které by tak při případném výběru rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

O skládací židle je nutné se pravidelně starat

I když jsou skládací židle poměrně běžným kusem nábytku, je nutné se o ně často a dostatečně starat. Používáním totiž může docházet k postupnému povolování šroubků a dalších spojovacích prvků. Pravidelnou kontrolou (a v případě potřeby i promazáním) tak zajistíte nejen pohodlné, ale především bezpečné posezení. Tyto součástky proto musí být pevné, ať už se jedná o skládací židle z plastu nebo dřeva či kovu.4468058570_fa2b27fdaa

Skládací židle poslouží doma i venku

Nejen v rozměrově menším interiéru však nachází skládací židle uplatnění. Jsou k vidění i na zahradách a terasách u domů, obvykle jako doplněk pevných řešení pro návštěvy. Oproti statickému nábytku jsou samozřejmě snadněji skladovatelné a je možné je vcelku jednoduše převážet. Pokud chcete skládací židle užívat ve venkovním prostředí, přizpůsobte tomuto záměru výběr materiálu, z něhož je nábytek vyroben. Z hlediska výdrže a údržby se za nejvhodnější považuje kov s patřičnou povrchovou úpravou i kvalitní plast, co oproti běžným levným variantám vydrží i střídání teplot nebo působení okolních vlivů.

Praktický je i ostatní skládací nábytek

Nejen židle lze pořídit ve variantě, kterou je možné v případě nutnosti jednoduše složit do menší a skladnější velikosti. V současné době jsou k dostání i různá nápaditá a atypická řešení stolů, křesel, poliček, pracovních desek apod. Trápí-li vás nedostatek místa, vyplatí se vsadit na kompromis v podobě skládacího nábytku, který od dob minulých prošel velkým vývojem a je vyráběn v moderních a esteticky povedených provedeních.

2425100387_f105eab801

Skládací židle a ostatní obdobně manipulovatelné kousky jsou doporučením pro malé prostory, kam je potřeba umístit nábytek sloužící pro běžný provoz, avšak pro klasické řešení nejsou vytvořeny vhodné podmínky, především v otázce rozměrových dispozic.

 

publikováno: 12. 4. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.