Trápíte se v domě s komáry? Sítě do oken proti hmyzu jsou elegantním řešením


jak na komáry v bytě

S příchodem teplejších dnů otevíráme své domovy nejen dobré náladě, ale nechtěně také otravnému hmyzu při větrání. I když je pro naše životy hmyz rozhodně nepostradatelný, neznamená to, že by se musel usídlit zrovna v našem obývacím pokoji či kuchyni. Jak zabránit hmyzu přístupu do bytu? Okenní i dveřní sítě vám pomohou potíže vyřešit.

Jak na komáry v bytě s příchodem tepla?

Známe to všichni. V létě otevřeme na chvíli okna či dveře, abychom si prostor vyvětrali a za pár minut máme v domě komáry či jiný nepříjemný hmyz. Co následuje potom? Honička po celém domě a snaha se hmyzu zbavit dříve, než nás poštípe.

Komárů a jiného hmyzu se můžeme snadno zbavit. Nemusíme si je do bytu totiž vůbec pouštět. Sítě do oken proti hmyzu zabrání, aby se k vám hmyz na návštěvu dostal. Ušetříte si tak čas i nervy.

Sítě do oken proti hmyzu vás ochrání před nechtěným hostem

Na trhu existuje celá řada kvalitních sítí do oken, jejímž cílem je ochránit majitele před nálety hmyzu. Velkou výhodou sítě do oken rychlá instalace a snadná manipulace.

Okenní síť proti hmyzu je základní ochranou před komáry

Okna bez okapnice – pro taková okna je vhodná síť nevyžadující při montování ani demontování zásah do rámu okna. Stačí namontovat pomocí otočných klipů. Rám je vyrobený z pevného hliníku, barvu sladíte podle barvy okolních oken.

Dvoukřídlá okna – vyžadují jiný druh sítě proti hmyzu, a to rolovací. Při montáží je potřeba mírně zasáhnout do okenního rámu. Síť můžete libovolně vytahovat a stahovat dle potřeby.

Sítě do střešních oken – i pro tento typ oken se hodí rolovací sítě, které jsou vyráběné přímo na míru zákazníka podle velikosti střešního otvoru.

Tip redakce: Vyměření a montáž sítě proti hmyzu není nic náročného. Podívejte se na instruktážní video. 

Jak dveřní sítě do domu vybírat?

Tam, kde se dveře přes léto netrhnou, jsou ideální dveřní sítě do domu. Nemusíte se obávat, že vám hmyz pronikne při chvilce nepozornosti dovnitř. Dveřní sítě jsou vhodné nejen na domácí terasy, ale i do kanceláří či restaurací.

Vybírat můžete mezi šedou či černou síťovinou. Šedá se využívá častěji, jelikož lze přes sítě lépe a více vidět. Naopak černá síťovina vám do interiéru přinese dříve tmu.

Dveřní sítě proti hmyzu jsou praktickým a nerušivým doplňkem na terasu.

Pokud si pokládáte otázku, zda zvolit raději dveřní sítě pro balkonové dveře nebo dát sítě do oken, uvědomte si, co častěji otevíráte. Podle toho volte umístění sítě.

Okenní sítě ochrání i proti pylu

Sítě v oknech či dveřích mají mnohé využití. Ochrání nás také proti nepříjemnému pylu. Protipylové sítě ocení především lidé s alergií. Pořídíte je v různých velikostech, provedení i barvách. Sítě zachytí běžná i velmi drobná pylová zrna a pomohou alergickému člověku žít kvalitnější a radostnější život.

publikováno: 17. 3. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.