Velkou výhodou montované garáže je rychlost výstavby


Velkou výhodou montované garáže je rychlost výstavby

Vůz zaparkovaný před domem je často velkým lákadlem pro zloděje, kteří tak v případě málo zabezpečeného vozu mají k úspěšně provedené krádeži opravdu blízko. Je proto určitě vhodnější pořídit si garáž, s níž se zvýší nejen ochrana před případnými nenechavci, ale také před řáděním přírodních živlů a dalšími činitele, které bmohou automobil poškodit.

Montované garáže jsou alternativou ke klasickým zděným stavbám, k jejichž realizaci se přistupuje většinou v rámci výstavby domu. Jejich postavení je snadné a rychlé, tím však výčet jejich předností nekončí. V případě stěhování je možné montovanou garáž opět rozložit a převést na nové místo. Jaké tedy jsou montované garáže?

Nejvyhledávanější jsou plechové montované garáže

Prefabrikované garáže mohou být dřevěné i připravené zděné, větší popularitu však mají plechové druhy. I když jim může být vytýkán strohý vzhled, který nezapadne do přírodního rázu zahrady či okolí, speciální povrchovou úpravou a nástřikem je možné dodat jim například barvu, která bude korespondovat s barvou domu či dalších prvků, co se na daném pozemku nachází. Pro postavení montované garáže není nutné řešit nějaké větší úpravy. Postačí výstavba čtyř patek, do nichž se pak jednotlivé díly (stěny) garáže usadí. Poté se v případě potřeby může dodělat podlaha z dlažby apod. Některé typy mají podlahu již jako součást konstrukce. Montované garáže jsou tedy stavebnicí z předpřipravených součástek.

Využití montované garáže nespočívá jen v úschově auta

Montovaná garáž se díky snadné výstavbě stále častěji využívá i jako prostorný zahradní domek, v němž je možné dle aktuální potřeby uskladnit či uschovat nářadí, zahradní nábytek nebo krátkodobě i vypěstovanou úrodu. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že montované garáže nejsou většinou nikterak zatepleny, i když dodatečné řešení dokáže i tento nedostatek odstranit. Většina výrobců dodává plechové montované garáže v antikorozní úpravě (pozink), aby vlhkost stavbu po nějaké době neponičila natolik, že by nebyla schopna plnit účel, k němuž byla pořízena.

Výhody/nevýhody:

+ rychlá montáž
+ variabilita rozměrů a dispozic
+ mobilita

- absence zateplení
- při mechanickém poškození možnost koroze (u plechových druhů)
- méně odolná vůči změnám počasí

Zabezpečení montované garáže

Co se týče zabezpečení této garáže před případnými zloději, vrata a vstupy je možné řešit jako u klasického typu, tedy osadit je důmyslným uzamykacím systémem, případně i alarmem apod. I když se jedná o prefabrikované stavby, neztrácejí nic na svém významu.

Montované garáže jsou v současné době velmi vyhledávanou alternativou tradičních zděných garáží, které jsou finančně znatelně nákladnější. I jejich výstavba zabere v porovnání s montovaným typem více času. Plechové montované garáže (cca 3 x 5 metrů) začínají s cenou na přibližně 18 000 Kč. Hledáte-li tip, kam uschovat své auto před nepřízní počasí nebo zloději, může být tento moderní druh garáže vhodnou volbou.

 

publikováno: 11. 11. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.