Venkovní vánoční osvětlení navodí kouzelnou atmosféru


Venkovní vánoční osvětlení navodí kouzelnou atmosféru

Vánoce už pomalu klepou na dveře, a tak spousta lidí zdobí a krášlí své domácnosti tematickými doplňky, jimiž lze vyjádřit klid, pohodu, ale též radost a výjimečnost tohoto svátečního období. Nejen interiér si však zaslouží hezké dekorace, a tak je stále častěji na domech, v zahradách a stavbách obecně k vidění venkovní vánoční osvětlení, které je velmi efektní a nápadité.

Venkovní vánoční osvětlení slouží ke zdobení domu, všech jeho částí, ale také zahrady a prvků, co se na ní nachází. Typická je proto instalace světel na keře, stromy, ale také na zahradní nábytek, balkony, rámy oken, dveře či altány. Fantazii se meze nekladou, zvláště v čase, který by ji měl intenzivně podněcovat. Oproti vnitřnímu užití je však při výběru nutné dbát dvojnásobně na bezpečnost, aby se venkovní vánoční světla nestala příčinou zbytečných komplikací.

Venkovní vánoční osvětlení musí být řádně označeno

Zásadou, které se spousta domácností nedrží, je vyvarovat se nákupu venkovního osvětlení na tržnicích, kde se prodává zboží pochybného původu. Zvláště u elektronických zařízení je pak provoz velkým rizikem, že venkovní vánoční osvětlení bude, v tom lepším případě, pouze nekvalitní, v tom horším pak nekvalitní materiál a zpracování může způsobit větší škody, například v případě zkratu apod. Ať už však budete pořizovat venkovní vánoční osvětlení kdekoliv, pátrejte po důležitých informacích o:

  • napětí
  • příkonu
  • odolnosti proti vodě, prachu a dalšímu znečištění

Také nezapomeňte na to, že vánoční osvětlení, jež je možné užít ve venkovních podmínkách, musí být označenou zkratkou IP. Bez ní je dekorace určena pouze k vnitřnímu použití. Také je vhodné nechat si osvětlení předvést prodejcem a zaměřit se na to, zda kabel není nikde popraskaný či nejeví jiné známky poškození.

Závěsy, řetězy, kabely, i takové je venkovní vánoční osvětlení

Co se týče typů osvětlení, které lze pořídit, nabídka je velmi široká, a tak vedle již tradičních řetězů je možné ozdobit dům či pozemek efektními závěsy, kabely, rampouchy, sítěmi či krápníky, aby bylo možné navodit kouzelnou atmosféru s puncem originality. Venkovní vánoční osvětlení může být samozřejmě bílé, oblíbené jsou ale také barevné varianty, kdy je na řetězu (či dalším typu osvětlení) užita pouze jedna barva, nebo dochází ke střídání několika barev. Nejen podle výsledného vzhledu je ale možné venkovní vánoční osvětlení vybírat, lze se orientovat i podle toho, co je zdrojem světla. Z tohoto hlediska trh nabízí žárovkové, mikrožárovkové nebo LED žárovkové venkovní vánoční osvětlení.

Venkovní vánoční osvětlení patří v současné době k nejoblíbenějším prvkům, jimiž lze tematicky ozdobit domácnost, aniž by bylo nutné soustředit píli jen v interiéru. I strohá garážová vrata tak mohou mít přívětivější tvář. Stačí jen rozhodnout, jaké venkovní vánoční osvětlení ke zdobení použijete.

 

publikováno: 5. 12. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.