Venkovní žaluzie proti slunci i mrazu


8026642116_1f4db8c505_o

V létě chrání před sluncem, v zimě brání zbytečnému úniku tepla z domácnosti. Obojí dokáží venkovní žaluzie, nezbytný doplněk energeticky šetrného bydlení. Izolační vlastnosti moderních předokenních žaluzií jsou prokázané, navíc budou jako stínící technika také užitečným protivníkem zvědavým sousedům nebo hlučným strojům.

 

Systém lamel rolující se po vodící liště byl u nás opomíjen až do doby, než přišel trend nízkonákladového bydlení. Venkovní žaluzie a rolety totiž udrží v domě mnohem více tepla, a co víc, poslouží i v horkých letních měsících jako ochrana před ostrým sluncem a vtíravým vedrem. Venkovní žaluzie jsou nezbytnou součástí moderního bydlení.

Venkovní žaluzie jsou praktické hlavně v létě

Na rozdíl od interiérových žaluzií mají ty venkovní jednu nespornou výhodu: pokud jsou stažené, zabrání slunečním paprskům vůbec dopadnout na plochu okna a tím je šance na proniknutí do místnosti rovna nule. Regulovatelný sklon lamel pak propustí jen tolik světla, kolik chcete. 

Venkovní žaluzie dokáží zabránit prostupnosti tepla až z 95%, což ocení zejména ti, kteří mají svá obydlí na slunečných místech a paprskům jsou tak vystaveny po většinu dne. Přehřátí interiéru není nic příjemného, a kdo z nějakých důvodu nevlastní klimatizační jednotku, jsou pro něj venkovní žaluzie skvělým řešením. Ve večerních hodinách pak ale nebrání větrání otevřeným oknem.

Další výhodou, kterou venkovní žaluzie přináší, je jejich schopnost zvukové izolace. V rušnějších částech města, kde projíždí auta nonstop, je to skvělé řešení. Oceníte to i v klidných lokalitách, kde však o víkendech začínají pracovat sekačky na trávu a míchačky dříve, než by bylo vhodné.

 Fotolia_41986647_XS

Riziková oblast u zatepleného domu? Okna!

U zatepleného domu uniká největší část tepla okny. Venkovní žaluzie tento nešvar zmírní a náklady na vytápění se tak opět o něco sníží. Navíc budou chráněna před nepříznivými vlivy a prodlouží se tak jejich životnost. Venkovní žaluzie oceníte i v době odjezdu na dovolenou, kdy slouží jako významný bezpečnostní prvek. U novostaveb se zabudují přímo do projektu, v případě rekonstrukce lze použít box umístěný nad okno bez nutnosti stavebních úprav.

Venkovní žaluzie se liší šířkou lamel a jejich tvarem, odlišuje je i způsob ovládání. Řešení tedy najdete pro jakýkoliv dům, klidně i s atypickými okny. Vybrat si můžete z mnoha druhů – kromě obvyklých šedých jsou k dispozici třeba i takové, jež svým vzhledem připomínají dřevo a zapadnou i do moderních srubů.

publikováno: 6. 10. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.