Vodní mlha zajistí příjemné osvěžení v horkých dnech


vodní mlha

Přemýšlíte, jak se v horkých letních dnech osvěžit a zpříjemnit si pobyt venku? Pořiďte si trysky pro vodní mlhu, která vytváří miniaturní kapky vody. Instalace vodní mlhy je rychlá a jednoduchá – stačí ji připojit na vodovodní řád a užívat si příjemného osvěžení. Vodní mlha je účinným způsobem odebírání tepla z prostředí, a tak si užijete pobyt na dvoře, zahradě či terase i během těch nejparnějších dní. Vodní mlha však přináší i řadu dalších výhod.

Set na vodní mlhu – stačí připojit a užívat si osvěžení

Možností, jak v domácích či komerčních prostředí zprovoznit systém vodní mlhy, je několik. Pro domácí použití si vystačíte se základním setem, jehož pořizovací cena se pohybuje v řádu stokorun. Set na vodní mlhu se skládá z hadice dlouhé až 8 metrů, na které se nachází několik zamlžovacích trysek. Ty jsou schopny přeměnit proud vody v mikro kapky, které se rozstřikují do okolí a ochlazují vzduch. Set na vodní mlhu snadno připojíte k vodovodnímu řádu či čerpadlu.

Na trhu pak existují i profesionální systémy pro výrobu vodní mlhy, které se používají především pro komerční využití. Profesionální sety jsou výkonné, vynikají maximální životností zvládnou bez problémů fungovat i několik dnů v kuse. Na rozdíl od hobby setů se vyrábí v nerezovém provedení a umožňují rozstřikování i na větší vzdálenost.

Vodní mlhu připojíte i k běžné zahradní hadici.

Z velké spotřeby vody nemusíte mít obavy

Vodní mlha nezatíží vaši peněženku. Provoz zamlžovacích trysek je levný, protože se při rozstřikování mikro kapek využije jen minimum vody. Standardní sety vodní mlhy mají spotřebu vody jen 8 až 10 litrů za hodinu.

Kde vodní mlhu nainstalovat

Vodní mlhu je možné nainstalovat téměř do jakéhokoliv prostoru v exteriéru. Hadici s tryskami můžete natáhnout kolem balkónu, pergoly, terasy i skleníku. Příjemné osvěžení přinese montáž vodní mlhy přímo nad slunečníky. Využití je vhodné i do výběhu domácích zvířat a do stájí. Ochlazení v horkých letních dnech prospěje i vašim zvířatům.

Jaké jsou výhody vodní mlhy

Pobyt v okolí vodní mlhy je příjemný a krátkodobě osvěží. Mlžící trysky však přináší řadu dalších výhod:

Vodní mlha ochlazuje vzduch

Abyste si užili osvěžení vodní mlhy, nemusíte nechat stříkat mikro kapky vody přímo na své tělo. Vodní mlha má totiž schopnost ochlazovat okolní prostředí, a to až o 10 °C. Pobyt v okolí rozprašovače vám tak bude příjemný, i když se nebudete přímo vystavovat jeho tryskám.

Mlžící systém snižují prašnost

Během horkých a extrémně suchých dní dochází k velké prašnosti. Pokud nechcete zbytečně dýchat špinavý vzduch s prachovými částicemi, pořiďte si vodní mlhu. Uvidíte, že se prašnost v jejím okolí výrazně sníží.

Zvýšení vlhkosti vzduchu

S nadměrnou prašností vzduchu souvisí fakt, že vzduch je suchý a jeho dýchání není příjemné. Použitím vodní mlhy se vlhkost vzduchu v okolí zvýší. Nemusíte nutně cestovat do přímořských oblastí, abyste se nadýchali čerstvého vlhkého vzduchu.

Polétavý hmyz vodní mlhu nemusí

Instalací systému pro výrobu vodní mlhy se současně zbavíte polétavého hmyzu. V okolí zamlžovacích trysek se nevyskytují mouchy, mušky, komáři a další otravný hmyz. To oceníte zejména v okolí teras, pergol a letního posezení.

Vodní mlha je ideálním řešením, jak se rychle a levně ochladit, snížit prašnost, zvýšit vlhkost vzduchu a bojovat s nepříjemným polétavým hmyzem. Jeho instalaci zvládnete během pár minut, osvěžení si budete užívat celé léto.

Přečtěte si i další články zaměření na zavlažování a hospodaření s vodou:

publikováno: 3. 7. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.