Vstupní hliníkové dveře jsou pro svou kvalitu skvělou volbou


dveře1

Hliník nepatří zrovna mezi materiály, které by se těšily velké oblibě. To je však škoda, protože jeho vlastnosti by se rozhodně neměly přehlížet – jejich charakteristika je už někde jinde, než tomu bylo o starých těžkých a nedovíratelných dveřích na sídlištích. Hliníkové dveře jsou v současnosti synonymem pro odolnost a dlouhou životnost.

 

Díky modernímu designu se navíc hodí kamkoliv – do starších rodinných domů, kde poslouží při rekonstrukci, do panelových domů, i do moderních bytů, kde hraje důležitou roli design. Za kvalitu je však také potřeba si připlatit, proto se hliníkové dveře řadí do vyšší cenové kategorie.

Proč vybrat hliníkové dveře?

Hliník je ušlechtilý materiál, který odolá téměř všemu. Rámy dveří jsou tuhé, pevné, a přitom mají nízkou hmotnost. Už v dobách minulých byly využívány hlavně proto, že se nedeformovaly, a to ani po několika dekádách. Nejčastěji se s nimi dalo setkat v panelácích, kde právě díky těmto vlastnostem vydržely fungovat dlouhé roky.
Kromě výše zmíněného je ceněnou vlastností také konstrukční přesnost.

Hliníkové dveře nejsou chladné

Ke všem stavbám se nehodí klasický vzhled hliníku, ze kterého jde cítit chlad. Proto jsou k dispozici různé barvy pro použití na hliníkové dveře, povětšinou však také v kovových odstínech. Naproti tomu lze ale pořídit povrch v úpravě dřeva, a to v mnoha dekorech – od klasických podob dřeva, až po barevné varianty.
V moderní architektuře se užívají v hojné míře – charakteristické jsou úzkými rámy a variabilitou tvarů a materiály výplně.

Hliníkové dveře a pasivní a nízkoenergetické stavby

Výplně otvorů mají zásadní vliv na energetické vlastnosti domů. U objektů, kde hraje úspornost hlavní roli, jsou tedy jednou z nejdůležitějších součástí. Díky zmiňovaným vlastnostem jsou do úsporných domů vhodná, hlavně pro velké zasklené plochy, jako jsou třeba zimní zahrady nebo velká francouzská okna.
Vhodné je vybírat dveře z několikakomorových profilů, které mají přerušený tepelný most a izolační výplň z kompozitového materiálu.

dveře2 

Nevýhoda hliníkových dveří? Cena

Hliníkové dveře jsou kvalitní a na pohled zajímavé, to se však odráží v jejich ceně – průměrně se dají sehnat v ceně kolem 40 000 Kč. Kdo se však nebojí zainvestovat i pro další generace, pak jsou skvělou volbou.

Dalším bodem který hovoří v jejich prospěch, je bezpečnosti – díky odolnosti mají ty nejlepší předpoklady odolávat zlodějům. Jen je třeba pořídit také bezpečnostní kování a vložku – bez něj by byly i ty nejpevnější dveře velice snadnou překážkou.

Volba hliníkových dveří tak rozhodně nebude krokem vedle, a to do jakéhokoliv objektu. Lze je využít pro panelové domy, komerční budovy i rodinné domy, kam se hodí některé z netradičních tvarů a barev.

publikováno: 16. 12. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.