Vybíráme kuchyňský dřez: Keramický dřez je hitem moderních kuchyní


Dřez keramika

Představili jsme si nejčastější materiály, ze kterých se kuchyňské dřezy vyrábí. Také jsme vám poskytli cenné rady, jak při výběru kuchyňského dřezu postupovat. Zbývá jen představit poslední typ kuchyňských dřezů, který se stal hitem moderních kuchyní. Jedná se o keramické kuchyňské dřezy, které jsou odolné a skvěle vypadají. Jak jsou na tom ve srovnání s jinými materiály?

(Přečtěte si první část článku o výběru kuchyňských dřezů)

Keramika se opět stala hitem

Keramické kuchyňské dřezy jsou během posledních let populární jak mezi samotnými uživateli, tak interiérovými designéry a tedy i samotnými výrobci. Oblíbená je zejména glazovaná keramika, která se dodává v široké paletě odstínů. Velkou výhodou je to, že si keramika udrží svou barvu po řadu let.

Pevnost a odolnost vůči chemikáliím

Keramické kuchyňské dřezy vynikají nejen svým luxusním vzhledem a variabilitou barev, ale také svými vlastnostmi. Jsou pevné a odolné vůči chemikáliím. Nemusíte tak mít obavy, že by se dřez poškodil kyselinou citronovou nebo chemickými čisticími prostředky. Keramický kuchyňský dřez se navíc snadno udržuje, stačí ho jen občas vyleštit.

Keramický dřez

Keramické dřezy bývají křehčí

I když jsou keramické dřezy pevné, stále jsou ve srovnání s nerezovými dřezy křehké. Především u méně kvalitních výrobků se může stát, že se povrch vlivem nárazu poškodí. Při pádu těžkého nádobí z výšky se může kus keramiky odštípnout nebo prasknout. Při běžném zacházení vám ale dřez z keramiky vydrží mnoho let a stane se ozdobou vaší kuchyně.

publikováno: 14. 11. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.