PR článek

Vybíráte manželskou postel? Tipy, které vám usnadní výběr


jak vybrat manželskou postel

Spánkem strávíme až třetinu života a dalo by se tak říct, že pohodlná postel je tím nejdůležitějším kouskem našeho domova. Její výběr přitom není nic jednoduchého, obzvlášť pokud se na ní mají dobře vyspat dva lidé. Na jaké parametry manželských postelí si posvítit a jak vybrat tu pravou?

Ať už máte slabost pro skandinávský styl, nebo toužíte po ložnici zařízené v orientálním duchu, výběr manželské postele má svá pravidla. Vedle rozměrů postele je důležité si předem ujasnit, zda chcete variantu s úložným prostorem, čalouněným čelem či polohovatelnými rošty.

Šířka, délka i výška. Jaké rozměry jsou ideální?

Velikost je u manželské postele klíčovým parametrem. Do menší ložnice volte minimální šířku 160 cm, standardní je však velikost 180 cm. Pokud si obzvlášť potrpíte na dostatek místa během spaní, pak je pro vás ideální největší varianta postelí se šířkou 200 cm. Neméně důležitá je samozřejmě i délka. Postel vybírejte s ohledem na vaši i partnerovu výšku a připočtěte k ní ještě minimálně 25 cm k dobru. Pokud máte problémy se zády, nepodceňujte ani výšku postele, ideální je ta okolo 50 cm. Z takové postele se vám bude pohodlně vstávat, a navíc je zárukou dostatečného odvětrávání spodní části matrace.

Vsaďte na kvalitní materiály

Myslete na to, že postel je jedním z nejvíce zatěžovaných kusů nábytků vůbec. Aby vám vydržela co nejdéle, investujte do konstrukcí z odolných materiálů, jako je dřevěný masiv nebo kov. Zaměřte se také na kvalitu spojů. Každá postel se totiž skládá z několika samostatných částí – rámu, roštu, matrace a případně čela. Všechny tyto komponenty musí do sebe perfektně zapadat, ideální je proto postel vybírat u jednoho prodejce.

Vedle těchto parametrů by měla manželská postel perfektně ladit se zbytkem ložnice. Například na Expedo.cz si můžete koupit nábytek doslova na míru a z pohodlí domova, což u manželské postele oceníte dvojnásob. Vybrat si tu můžete nejen ideální rozměry, ale také barvu dřeva, čalounění, úložné prostory a podobně. Slovenští zákazníci pak mohou vybírat na Expedo.sk.  

publikováno: 7. 9. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.