Výrobky z nerezu a chromu se hodí i do vaší koupelny


nerez koupelna - vana

Plánujete rekonstrukci koupelny a přemýšlíte, jaké materiály použijete? Pak byste rozhodně neměli zapomínat na výrobky z chromu a nerezové oceli, které zaujmou svým luxusním vzhledem i vlastnostmi. S kovem můžete v koupelně pracovat ve velké míře. Neomezujte se jen na použití lesklých umyvadlových, vanových a sprchových baterií. Pořiďte si i nerezové žlaby a vpusti, sifony a další vybavení, které zdůrazní estetickou hodnotu koupelnového prostoru. Přinášíme vám několik tipů na výrobky z nerezu a chromu, které skvěle zapadnou i do vaší koupelny.

Kovové vybavení skvěle vypadá a snadno se udržuje

Kovové, potažmo nerezové materiály mají v koupelnách své pevné místo. Vypadají honosně, skvěle se kombinují s dalšími materiály (sklem, kamenem) a díky svým vlastnostem jsou pro použití v koupelnách jako stvořené. Nerezová ocel i chromovaná sanitární technika odolává vysoké vlhkosti i mechanickému opotřebení, snadno se udržuje a vydrží vám řadu let. Nahraďte plastové díly za kovové – podtrhnete vzhled koupelny a prodloužíte životnost jednotlivých komponentů.

Vsaďte na sifony a ventily z kovových materiálů

Zatímco chromované nebo nerezové baterie najdeme snad v každé koupelně, v případě sifonů, výpustí, ventilů a dalších konstrukčních dílů tomu tak už zpravidla nebývá. I když mají plastové umyvadlové či vanové sifony řadu předností a vynikají i svou životností, za kovovými nepatrně zaostávají. Pokud je ve vaší koupelně sifon umyvadla viditelný, pořiďte si kvalitní kovové sifony, které zaujmou svým leskem a snadnou údržbou.

Mezi přední výrobce plastových i kovových sifonů patří břeclavská společnosti Alcaplast, která vzrůstající zájem o kovové programy potvrzuje. „I když jsou plastové sifony a jiné konstrukční díly z hlediska svých vlastností a životnosti srovnatelné s těmi kovovými, nelze upřít vysokou estetickou hodnotu těch kovových. Právě proto jsou oblíbené především v místech, kde jsou sifony viditelné a jsou součástí interiérového designu. Setkáte se s nimi jak v domácnostech, tak hotelích či reprezentativních prostorách,“ informuje nás Václav Oslzlý z produktového oddělení společnosti Alcaplast.

nerez koupelna

Podlahové žlaby s perforovaným roštem

Se vzrůstajícím zájmem o bezvaničkové sprchové kouty roste i zájem o podlahové žlaby. Na trhu narazíte na podlahové žlaby s různými typy roštů. Mohou být skleněné, keramické, kamenné či nerezové. Z hlediska univerzálnosti můžeme doporučit právě žlaby s nerezovými rošty, které se hodí do jakéhokoliv prostoru.

Nerezový materiál je působivý a přesto nenápadný, takže nenaruší celistvý design vaší koupelny. Podlahové žlaby s nerezovým roštem se navíc snadno čistí a nevyžadují zvláštní péči. Totéž platí i v případě podlahových vpustí. I když jsou nerezové vpusti o poznání dražší než ty plastové, z hlediska estetických hodnot jsou na vyšší úrovni.

Nezapomínejte na detaily

Pokud chcete, aby vaše koupelna vypadala luxusně, nepodceňte výběr drobných koupelnových doplňků. Zaměřte se na detaily a zkuste nerezové a chromové výrobky do místnosti vhodně zakomponovat. Co vše můžete mít v koupelně z kovu? Poutavé jsou kovové mýdelníky, dávkovače mýdla, nádobky na kartáčky, ale třeba i kování dvířek ke sprchovému koutu či podsvícení skryté v kovové liště.

nerez koupelnanerez koupelna dávkovač mýdla

Nerezový otopný žebřík skvěle vypadá a vyhřeje koupelnu

Zajímavým funkčním designovým doplňkem koupelny jsou otopné žebříky vyrobené z nerezové oceli. Otopné žebříky díky svému lesklému vzhledu opticky rozšíří místnost, navíc koupelnu rychle vytopí a pomohou při dosušování ručníků. Otopný žebřík vypadá mnohem lépe než klasický radiátor, k vytopení malých koupelen je jeho výkon obvykle dostatečný. Hodí se také jako doplněk k podlahovému vytápění či jinému zdroji tepla.

Ovládací tlačítka pro závěsné toalety

V moderních koupelnách se začínají upřednostňovat závěsné toalety před těmi volně stojícími. Splachovací nádržka je tak zabudovaná ve zdi a není vidět. Na zdi jsou umístěna tlačítka pro splachování, která jsou dostupná v různých dekorech. Iovládací tlačítka můžete mít v kovovém provedení, ať už lesklém, nebo matném.

Pokud do prostoru koupelny vhodně zakomponujete nerezové a chromované prvky, podtrhnete tím její honosný vzhled. Kovové výrobky vynikají dlouhou životností, jsou pevné a odolají i každodenní mechanické zátěži, proto vám budou dobře sloužit řadu let.

publikováno: 5. 4. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.