Zahradní gril se stal běžnou součástí venkovního posezení


Zahradní gril se stal běžnou součástí venkovního posezení

Grilování je v tuzemsku velice oblíbené a mnozí si bez něj bydlení neumí představit, protože je neodmyslitelnou součástí venkovního posezení. Chutným pokrmům, které je možné tímto způsobem připravit, málokdo odolá. Aby však zahradní gril plnil to, co se od něj očekává, je třeba vybrat kvalitní typ s dlouhou životností. Jaký zahradní gril je možné aktuálně pořídit?

Při výběru zahradního grilu je nutné uvědomit si především to, jak bude využíván. Znamená to nejen frekvenci grilování, ale také zda bude zahradní gril převážen apod. Některé typy jsou variabilní více, jiné méně, primárně je možné je rozdělit na elektrické, plynové nebo na takové, co jsou na dřevěné uhlí.

Elektrický, plynový nebo zahradní gril na dřevěné uhlí

Nejvyhledávanější je gril na dřevěné uhlí, do popředí zájmu se však díky velkým možnostem mobility a celoročnímu užívání dostávají i elektrické druhy.

  • Elektrický zahradní gril

Tento druh je obecně vhodnější pro ty, kteří chtějí grilovat i v období, kdy už počasí nedovoluje pobývat na zahradě. Hodí se na terasy, do altánků i uzavřenějších prostor, protože ke grilování neužívá otevřeného ohně. Elektrický zahradní gril se jednoduše zapojí do zásuvky a zapne, čímž se uvede do provozu. Na trhu jsou k dostání různé varianty lišící se plochou pro grilování, jejím materiálem, ale také samozřejmě výkonem.

  • Zahradní gril na dřevěné uhlí

Na většině zahrad však mají své místo grily, které ke svému provozu vyžadují speciální dřevěné uhlí, které pokrm griluje žárem, který z něho vychází při hoření. Zahradní gril na dřevěné uhlí je možné pořídit už za pár stovek korun. Rozhodujícími parametry jsou nejen materiál, z něhož je gril vyroben (plech, litina, nerez apod.), ale také jeho velikost a celkové zpracování.

  • Plynový zahradní gril

Zahradní gril na plyn je oblíben u uživatelů, kteří chtějí gril často převážet. Srdcem tohoto grilu je hořák připojený na propanbutanovou lahev. Ten lze velmi účinně regulovat a proces grilování pokrmu korigovat v nejvyšší možné míře.

Jak zahradní gril vybrat?

Jak už bylo zmíněno výše, nabídka trhu se zahradními grily je velmi obsáhlá. Je tedy více než zřejmé, že výběr vhodného a vyhovujícího typu není jednoduchou záležitostí. Následující výčet však připomíná, jaké parametry byste měli určitě vzít v potaz, aby se výběr co nejvíce usnadnil. Při výběru grilu tedy pamatujte na:

  • celkovou stabilitu grilu
  • tloušťku plechu
  • typ a velikost roštu
  • výkon (u elektrických nebo plynových typů)
  • váhu
  • životnost

Zahradní gril je v mnohých domácnostech součástí běžného venkovního vybavení, bez kterého si obyvatelé neumí představit spokojené bydlení. Pamatujte ale před nákupem na to, že jedním ze stěžejních parametrů je u grilu i bezpečnost. Kvalitní zahradní gril musí být pevný a stabilní, aby nebylo možné ho jednoduše převrátit. Zahradní gril je potěšením, se kterým je pobyt na zahradě pestřejší a hlavně – chutnější, i proto by jeho výběr měl být pečlivý. 

 

publikováno: 27. 12. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.