Závěsné toalety jsou stále oblíbenější. Jaké jsou jejich výhody?


závěsné toalety

Závěsné toalety se staly naprostým standardem většiny moderních koupelen. Najdeme je v aktuálních katalozích koupelnových studií, stejně tak i v návrzích interiérů mnoha předních bytových designérů. Závěsné toalety totiž přináší celou řadu výhod, díky kterým jejich obliba stále roste. Pojďme si představit hlavní přednosti předstěnových instalačních systémů, které vás přesvědčí o tom, že závěsnou toaletu musíte mít doma i vy.

Závěsné toalety se snadno udržují

Pokud máte ve své koupelně volně stojící klozet, jistě nám dáte za pravdu, že jeho pečlivá údržba není zrovna jednoduchá. Dostat se s mopem do prostoru za toaletní mísou je obzvláště v menších místnostech náročné. Stojící toalety se navíc k podlaze a ke stěně připevňují šrouby, na kterých se brzy začne usazovat prach, ale především začnou po nějakou době rezivět. Prach se samozřejmě usazuje i na splachovací nádržku.

V případě závěsných toalet problémy s čištěním odpadají. Prostor pod klozetem vytřete během vteřiny. Splachovací mechanismus je ukrytý ve zdi, a tak se na něj nepráší a nevyžaduje zvláštní údržbu. Stačí tak snadno omýt samotnou mísu a otřít prach ze splachovacího tlačítka.

závěsná toaleta

Výšku toalety si nastavíte podle potřeby

Zatímco v případě stojících klozetů je jejich výška pevně daná, u závěsných toalet si výšku snadno přizpůsobíte podle potřeb vaší domácnosti. Vysocí lidé tak mohou jednoduše umístit klozet o pár centimetrů výše, a dopřát si tak maximální pohodlí. Závěsné toalety pak ocení i hendikepovaní, kteří naopak mohou mít toaletní mísu nainstalovanou nízko u podlahy.

Mezi přední české výrobce předstěnových instalačních systémů patří břeclavská společnost Alcaplast. Obrátili jsem se na ni proto s dotazem, jaké možnosti nastavení tyto systémy přináší. „Předstěnové systémy jsou vybaveny výsuvnými nožičkami, díky kterým lze snadno upravit výšku konstrukce“, informuje nás Václav Oslzlý z produktového oddělení společnosti Alcaplast. „Pro zjednodušení montáže jsme navíc do profilu rámu zakomponovali brzdný systém, který umožňuje snadno nastavit výšku a konečnou fixaci zajistit jeho dotažením. Odpadá tak nutnost asistence druhého člověka, současně se s tím zvyšuje i přesnost instalace,“ dodává Václav Oslzlý.

Splachování, které nikoho neruší

Montáž závěsných toalet ocení všichni členové vaší domácnosti. Vzhledem k tomu, že je systém splachování zabudovaný ve zdi, je jeho provoz velmi tichý. Zabudováním nádržky do zdi dochází k odhlučnění při splachování. Hladinu hluku můžete ještě snížit použitím zvukových izolačních materiálů. Ty se instalují mezi obklad a toaletu. Pokud vás či členy domácnosti splachování v nočních hodinách doposud rušilo, montáží závěsných toalet tento problém odstraníte.

S moderními splachovacími systémy ušetříte

Vzhledem k narůstající ceně za vodu přichází výrobci sanitární techniky s různými možnost úspory. Právě do předstěnových instalačních systémů se používají moderní splachovací mechanismy, které spotřebují minimum vody při zajištění kvalitního spláchnutí.

Na trhu jdou dokonce úsporné instalační systémy ECOLOGY, které umožňují nastavit objem spláchnutí až na hranici 2 litrů na malé a 4 litrů na velké spláchnutí. Současně se jedná o normou povolené minimum. Použitím takových splachovacích systémů ušetříte ročně stovky litrů vody.

závěsná toaleta

Elegantní design závěsných toalet

Závěsné toalety vyčnívají na trhu se sanitární keramikou nejen svými vlastnostmi, ale také designem. Závěsné toalety jsou obvykle zkonstruovány s důrazem na čisté jednoduché linie, které se hodí do každého moderního interiéru. Nabídka závěsných klozetů stále roste, a tak je výběr z různých tvarů a konstrukcí velký. Díky konkurenčnímu boji jsou navíc závěsné toalety stále cenově dostupnější a z hlediska pořizovacích nákladů se pomalu vyrovnávají běžným stojícím typům.

Snadná montáž i do sádrokartonu

Výhodou předstěnových instalačních systémů je jejich snadná montáž do jakéhokoliv prostoru. K dispozici jsou konstrukce určené pro zazdívání, ale také předstěnové systémy pro suchou instalaci. Jsou zkonstruované tak, aby se daly snadno kotvit i ke stěnám ze sádrokartonu a jiných materiálů, které nesnesou výrazné zatížení. Díky tomu můžete mít závěsnou toaletu i v bytě se sádrokartonovým jádrem. Nainstalovaný systém se následně zaklopí sádrokartonovými deskami a nejsou potřeba žádné přídavné vyztužující ani kotvící prvky.

Různé druhy předstěnových instalačních systémů

Na trhu narazíte na různé druhy předstěnových instalačních systémů, díky kterým roste jejich variabilita a možnosti využití. K dostání jsou například systémy SLIM, které mají tloušťku jen 84 mm a hodí se malých prostorů. Existují také speciální systémy určené pro montáž záchytných prvků pro starší a imobilní, stejně tak i závěsné moduly se systémem odvětrávání.

Plánujete-li rekonstrukci či výstavbu nové koupelny, nad možností pořízení závěsné toalety rozhodně popřemýšlejte. Vyniká svým moderním vzhledem i funkčností a v oblasti moderního interiérového designu má pevné místo. 

publikováno: 12. 4. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.