Zdravý člověk je odpočatý člověk. Užijte si domácí wellness


Domácí wellness

Máte rádi, když se necháte hýčkat a užíváte si relax? O domácí wellness centrum sice musíte pečovat sami, protože se pořizuje bez obsluhy. Zase ale bude k dispozici vždy, když vás zchvátí únava nebo chmury. Obojí se ve wellness rozhání téměř samo, ať už párou, bublinkami nebo vířivými proudy. Ty odnesou myšlenky na klidné místo, odkud se vrací jen ty příjemné.

Domácí wellness nabídne prostornou vanu, masážní sprchu, soukromou saunu a to vše podle vašeho vkusu. Příjemné vůně a pozitivní barvy pohladí duši, která je klíčem ke spokojenosti a ke zdraví.

Domácí wellness s vanou, sprchou i saunou

Kdykoliv budete mít náladu, oblečete se jen do ručníku a zamíříte do oázy pohody. Domácí wellness vás přivítá s otevřenou náručí ve všední dny, o víkendu, ráno, večer – zkrátka kdykoliv, kdy vaše tělo zatouží po odpočinku. Že nemáte čas? Ale kdepak! Najít si chvilku pro sebe by měla být samozřejmost.
Důležité je to hlavně proto, aby se vám mohla obnovit energie. Každý k tomu má svůj způsob, ale příjemná koupel, sprcha nebo večerní sauna jsou osvědčené a spolehlivé způsoby dobíjení baterek.

Holdujte relaxaci

Styl života se odráží v celkové pohodě. Dopřejte si dostatek spánku, nezastírejte emoce, obklopujte se lidmi,které máte rádi a udržujte s nimi dobré vztahy a v neposlední řadě – vybírejte si kvalitní a pestrou stravu.
Pak budete mít dost energie na cvičení a na oddávání se všem blahodárným wellness postupům.

Domácí wellness - sprchové boxy

Vana nebo sprcha? Ideálně obojí

Teď už ale zpátky k zařizování. Domácí wellness má omezené možnosti – finanční i prostorové. Výrobci ale s takovými požadavky počítají a jednotlivá zařízení bývají těmto skromějším podmínkám přizpůsobeny.

  • Vířivá vana: základ domácího wellness. Pod označením se skrývají hydromasážní a vířivé vany, které pojmou v základním rozměru až tři lidi, do větších pak může i více jak pět osob. Některé dokonce připomínají menší bazény. Kolem wellness vany lze vést přelivnou hranu, která odvede přetékající vodu.
  • Hydromasážní vana: vhodně umístěné trysky vyšlou k vašemu tělu proudy vody, jenž potěší klouby i pokožku. Prokrví, stimulují svaly a zapůsobí na nervová zakončení z různých úhlů. Také je k dostání v různých velikostech, avšak pro domácí využití jsou praktičtější spíše menší rozměry.
  • Sprcha s vodopádem: tady nenajdete popis superpropracované sprchovací hlavice, protože do domácího wellness patří panel, přes který se spouští proudy vody. Je ideálním doplňkem k domácí sauně!
  • Masážní sprcha: důmyslné sprchové kouty s panelem, který nastaví program sprchy tak, aby většinou dvě sprchové hlavice a několik trysek společně zapracovaly na skvělém zážitku. Není tak důležitý počet trysek, jako správný tlak vody a nasměrování proudu.
  • Perličková koupel: je zajímavě zvláštní pocit, když vám kolem těla probublávají stovky bublin. Ale je příjemný, o tom žádná. Tak jemně uvolňující! 

Termoterapie v domácí sauně

Saunování se lidé oddávají odedávna, v současnosti je je její mekkou sever Evropy. Tam patří návštěva sauny ke společenskému chování. Tužení těla je pro tamní klima nezbytné, takže má i zdravotní význam a jen málokdo proto její návštěvy vynechává.
Prohřátí svalů, odplavení škodlivin z těla a pravidelný relax je rozhodně prospěšným zvykem.
Kromě tepla na člověka působí dřevo, z něhož je kabina sestavena. Uvnitř se pak nachází kamna, která vyhřívají interiér od 60 do 120°C. Podstatou finské sauny jsou kameny položené na kamnech, které se polévají vodou a navyšuje se tak nízká vlhkost vzduchu. Kameny se mohou žhavit venku v ohni. 

Co je termoterapie? Využívá účinky mírného přehřátí tkání nebo celého organismu. Vedle saunování takto fungují i termální koupele, parafínové zábaly nebo napařování. Saunování posiluje srdce, chrání před civilizačními chorobami (dokonce prospívá diabetikům), a pozor – zpomaluje stárnutí!
Nemáte-li možnost vybudovat saunu, existuje řešení v podobě parní lázně. Teplota v ní dosahuje maximálně 55°C. Regeneruje organizmus, uvolňuje dýchací cesty a zbaví vás napětí.

Relax a odpočinek doma

Obklopeni vůněmi a barevnými světly

Domácí wellness s chromoterapií a aromaterapií nabídne místo k odpočinku. Vybavíte-li jej lehátky, pak si můžete dopřávat pohled na hru barev zkombinovanou s příjemnými vůněmi. Barvy dokáží lidskou psychiku ovlivnit víc, než si možná připouštíte. Současně s barvami si pohrají s náladou a celkovým emocionálním rozpoložením. Když relax, tak kompletní!

Fitness koutek

Zbyl ještě kousek místa? Tak ten bude určitě pro sportovní zařízení. Do fitness koutku nemusíte investovat majlant, protože trendy směřují k podpoře přirozeného pohybu. To znamená třeba posilování jen s váhou vlastního těla. Vystačíte si tak jen s podložkou a třeba základním švihadlem pro kardio cvičení. Z nářadí využijete i hrazdu, byť třeba jen pro protahování.

I u domácího wellness dbejte na kvalitu materiálů

Při zařizování domácího wellness podle vašich představ byste měli ale vždy myslet také na funkčnost použitých technologií a jejich praktičnost. V případě, že uvažujete o vylepšení vaší koupelny, se vám jistě vyplatí znát kvalitní prvky sanitární techniky - podlahové vpusti, sifony, předstěnové instalační systémy a další. Jejich předním českým výrobcem je společnost Alcaplast z Břeclavi.

publikováno: 28. 1. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.